الگوریتم‌های موتور جستجو گوگل

گوگل برای جلب رضایت بازدیدکنندگان خود مجبور است در هر جستجو، بهترین نتایج ممکن را به آنها نشان دهد. از این‌رو برای رتبه‌بندی سایت‌ها از الگوریتم‌های پیچیده‌ای استفاده می‌کند که بین تمام الگوریتم‌های موجود بهترین عملکرد را از خود نشان می‌دهد. سایت‌ها نیز برای قرارگیری در صدر لیست نتایج جستجو، همواره سعی در دور زدن الگوریتم‌های جستجوی گوگل دارند. در مقابل موتور جستجو گوگل نیز به‌طور مکرر در حال به‌روزرسانی و تکامل الگوریتم‌های خود است، به‌گونه‌ای که قابل دور خوردن نباشند و سایت‌هایی را که از راه‌های ناصحیح قصد قرارگیری در رتبه بالاتر دارند را شناسایی و حذف می‌کنند.

 

بعضی از الگوریتم‌های مطرح گوگل

  •  الگوریتم پاندا: الگوریتم پاندا برای اولین بار در سال 2011 ایجاد شد. هدف این الگوریتم این است که سایت‌های با کیفیت بالاتر را در رده‌های اول نتایج جستجو نشان دهد. با این حال بعضی از سایت‌ها سعی دارند که این الگوریتم را دور زده و با ارائه محتوای تکراری در رتبه‌های بالا قرار گیرند که البته توسط گوگل شناسایی و جریمه می‌شوند.نکاتی که این در الگوریتم مورد بررسی قرار می‌گیرد شامل «تعداد رجوع به مطالب یک سایت»، «تکراری نبودن محتوای سایت»، «صحیح بودن محتوا از نظر املا و نگارش و...» است.
  • الگوریتم پنگوئن: الگوریتم پنگوئن برای اولین بار در سال 2012 ایجاد شد.هدف این الگوریتم شناسایی لینک‌های تقلبی به سایت است. بعضی از سایت ها با روش‌هایی مانند قرار دادن لینک خود در بخش نظرات سایت‌های دیگر سعی در دور زدن این الگوریتم داشتند که گوگل آنها را شناسایی کرده و جریمه‌های سنگینی برای آنها در نظر گرفت.
  • الگوریتم مرغ مگس‌خوار: این الگوریتم نتایجی را نشان می‌دهد که متناسب با سلایق ما باشند. به این صورت که مثلا با توجه به جستجوهای قبلی یا منطقه‌ای که در آن قرار داریم، نتایج بهینه شده و مطالب مناسب‌تر در رده‌های بالاتر نمایش داده می‌شوند.

 جهت مشاوره رایگان همین الان با مشاوران ما تماس بگیرید. تلفن مرکز تماس : 34 و 42487333-021