انتخاب کلمات کلیدی مناسب برای سئو (قسمت اول)


در مقاله سئو چیست ، با فعالیت های مرتبط با بهینه سازی وب سایت به طور مختصر آشنا شدید. به جرأت می توان گفت مهمترین فاکتور در بین تمام عوامل در سئو "محتوا" می باشد. در سئو محتوا پادشاه است؛ اگر تمام فعالیت های لازم برای بهبود رتبه سایت در گوگل را مانند پادشاهی کردن در نظر بگیریم ، سایر فاکتور های داخلی و خارجی سئو ملزومات لازم برای پادشاهی کردن است که بدون آن ها پادشاهی بی معناست از قبیل قلمرو ، کابینه ، حزب و ... اما وقتی این شرایط مهیا بود نوبت حضور خود پادشاه و حکومت کردن است یعنی محتوا!!.

انتخاب کلمات کلیدی مناسب سرمایه دار

حال اگر از داستان محتوا و پادشاهی کردنش بگذریم قبل از پرداختن به محتوا باید کلمات کلیدی مناسب برای به کارگیری در محتوا را مشخص کنیم ، اول ببینیم کلمات کلیدی یا همان keywords چیست ؟!
کلمات کلیدی در واقع عبارت یا بخشی از عبارتی است که کاربران در موتور جستجو سرچ کرده و از طریق آن به وب سایت شما مراجعه می کنند. موتور های جستجو با توجه به چگالی کلمه کلیدی (نسبت حضور تعداد کلمات در هر متن) ، ارتباط آن با موضوع و محتوای سایت شما ، همچنین کاربر پسند بودن ، خوانا بودن محتوا و یک سری فاکتور دیگر محتوای شما را در صفحات خود رتبه بندی می کند.نحوه انتخاب کلمه کلیدی مناسب:
برای انتخاب کلمه کلیدی مناسب ابتدا باید ماهیت و موضوع فعالیت خود را مشخص کرده، سپس از ابزارهایی که گوگل در اختیار وب مستر ها قرار می دهد استفاده کنیم. ابراز هایی که گوگل برای انتخاب کلمات کلیدی در اختیار ما قرار می دهد شامل ، خود موتور جستجوی گوگل ، گوگل ترندز ، گوگل اد وردز و گوگل کیوورد پلنر می باشند، البته ابزارهای دیگری نیز چه به صورت آفلاین و چه تحت وب موجودند اما معتبرترین ابزار را خود گوگل ارائه داده است.


البته برای استفاده از google adwords و google keyword planner نیاز به پرداخت هزینه از طریق کارت های اعتباری از قبیل ویزاکارت دارید واستفاده انها در ایران کمی مشکل است اما دو ابزار دیگر کاملا رایگان هستند، پس به سراغ این دو ابزار می رویم.

در مقاله بعدی نحوه کار با این ابزار و انتخاب کلمه کلیدی مناسب را به کمک یک مثال باهم تمرین می کنیم.

 

 جهت مشاوره رایگان همین الان با مشاوران ما تماس بگیرید. تلفن مرکز تماس : 34 و 42487333-021