انتخاب کلمات کلیدی مناسب برای سئو (قسمت دوم)

 

کار با ابزارهای گوگل برای انتخاب کلمات کلیدی مناسب

 

فرض کنید ما برای شرکت نرم افزای فرایند مدار نت که بر فعالیت های تحت وب از قبیل طراحی سایت و طراحی نرم افزار تمرکز داریم به دنبال انتخاب کلمات کلیدی مناسب برای استفاده در مطالب و مقالات سایت هستیم. فرایند انتخاب یک کلمه کلیدی را باهم دنبال می کنیم.

ابتدا مناسب با فعالیت تخصصی شرکت چند عبارت و یا شبه عبارت انتخاب می کنیم حال باید ببینیم که این عبارت ها چه جایگاهی را در سرچ مردم دارند که برای اینکار از ابزار googletrends  استفاده می کنیم.

در گوگل ترندز 5 کلمه کلیدی که انتخاب کرده ایم : طراحی سایت ، سایت سازی ، درخواست سایت ، سایت حرفه ای و سفارش سایت را باهم مقایسه می کنیم .

 

انتخاب کلمات کلیدی مناسب برای سئو

 

همانطور که مشاهده می کنید طراحی سایت ، سایت حرفه ای  و سایت سازی به ترتیب بیشترین جستجو را در 12 ماه گذشته به خود اختصاص داده اند.
توجه داشته باشید تنها بیشتر بودن جستجو ملاکی برای انتخاب کلمه کلیدی نیست بلکه نکته مهم این است که کلمه کلیدی پر بازدید رقابت پذیری کمی داشته باشد یعنی سایت های کمتری از این کلمه کلیدی استفاده کرده باشند.

ساده ترین راه برای بررسی رقابت پذیری یک کلمه کلیدی استفاده از وب سرویس سرچ گوگل و مقایسه  میزان نتایج یافته شده هر کلمه کلیدی با کلمه کلیدی دیگر است.

 

انتخاب کلمات کلیدی مناسب برای سئو

 

 

همانطور که مشاهده می کنید ، عبارات دوم و سوم انتخابی ما نتایج کمتری در جستجو گوگل به خود اختصاص داده اند به این معنا که رقابت پذیری کمتری دارند و احتمال بیشتر دیده شدن سایت ما را افزایش می دهد.

پس ما سایت سازی و سایت حرفه ای را بعنوان کلمات کلیدی انتخاب کردیم و آن ها را در متن سایت و مقالات به کار می بریم.

چند نکته مهم:
- استفاده زیاد و نامتعارف از کلمات کلیدی نه تنها تاثیر مثبتی ندارد بلکه ممکن است از سمت گوگل به عنوای سئوی کلاه سیاه شناسایی شویم و سایت ما از سمت گوگل جریمه (پنالتی) شود. سعی کنید بین یک تا سه بار از کلمه کلیدی یا مشابه آن در هر پاراگراف استفاده کنید و نه بیشتر!.

- تعداد جستجوهای نمایش داده شده در بالای صفحه جستجوی هر عبارت لزوما به معنی تعداد واقعی نتایج یافته شده نیست زیرا گوگل نتایجی از صفحات اجتماعی و یا بک لینک ها را نیز در نتایج خود وارد می کند پس بهتر این است که چند صفحه از نتایج گوگل را بررسی کنید تا میزان واقعی تری از رقابت کلمه کلیدی را بدست آورید.


برای مشورت جهت انجام سئو ، بازاریابی محتوا همچنین انتخاب کلمات کلیدی سایت خود با  متخصصان فرایند مدار تماس بگیرید.

 جهت مشاوره رایگان همین الان با مشاوران ما تماس بگیرید. تلفن مرکز تماس : 34 و 42487333-021 

 

 

انتخاب کلمات کلیدی مناسب برای سئو(قسمت اول)