اهمیت طراحی پورتال سازمانی برای ارتباط با مشتریان

در عصر جدید و با افزایش انتظارات مشتریان، بطور مداوم لزوم استفاده از نرم افزارهای سازمانی (پورتال سازمانی) که انجام امور ایشان را ساده‌تر میکند احساس میشود. 89 درصد از مصرف کنندگان کالاها در ایالات متحده‌ی امریکا انتظار دارند که سازمانها و برندهای مشهور داری یک پورتال (پرتال) سازمانی پیشرفته باشند که بتوانند تمام امور خود را از طریق پورتالهای سازمانی (پرتال) پیگیری کنند.

 طراحی پورتل سازمانی

 

پورتالهای سازمانی در سازمانهای بزرگ و شرکتهای کوچک

همواره پورتالهای سازمانی ارگانهای بزرگ دارای بخشهای نسبتا مشابهی هستند در حالیکه پورتالهای سازمانی مربوط به انجمن‌ها و ارگانهای کوچکتر سازو کاری خلاصه‌تر و مناسبتر برای ایجاد حس شخصی سازی نزد کاربران دارند. اما نرم افزاری که شما از آن استفاده میکنید چه یک پورتال سازمانی بزرگ باشد، چه نرم افزاری کوچک، هدف یکیست : استفاده از فناوری روز طراحی پورتال سازمانی برای رسیدگی به درخواستهای مشتریان، برآورده کردن انتظارات و بررسی تقاضاهای رو به رشد مشتریان سازمانتان. در حقیقت هدف استفاده از پورتال سازمانی، بهبود تجربه ی کلی مشتریان در ارتباط با سازمان و شرکتهای مختلف میباشد. پورتالهای سازمانی به کمک تقسیم ابزارهای اطلاعاتی، در اختیار گذاشتن اطلاعات لازم به شیوه‌ای توانمند با مشتریان سازمان شما تعامل برقرار میکنند.

 

چرا کاربران تمایل دارند که از پورتالهای سازمانی استفاده کنند؟

یکی از مهمترین موارد استفاده از پورتالهای سازمانی، رسیدگی به درخواست‌های مشتریان و کم کردن حضور ارباب رجوع به ادارات و انجام امور آنها از راه دور و از طریق پورتالهای سازمانی میباشد. امروزه با رشد فناوری و افزایش تقاضاهای در حال رشد مشتریان برای دریافت انواع خدمات پس از فروش، شاهد تغییرات بزرگی در بخش مشتریان بوده‌ایم و پیش‌بینی میشود که همچنان میزان تقاضای مشتریان برای دریافت انواع خدمات افزایش یابد. اما چاره‌ی کار چیست ؟

مشتریان انتظار دارند که پاسخ درخواستشان را سریع دریافت کرده و همواره خواهان آن میباشند که به شیوه‌ی آنلاین به درخواستهایشان رسیدگی شود. در اینجا استفاده پورتالهای سازمانی همچون راه حلی اساسی به شما پیشنهاد میشود.

 

طراحی پورتال سازمانی (پرتال) متناسب با نیازهای مشتریان : رمز پیروزی یک سازمان

طی نظر سنجی که از مردم در امریکا صورت گرفت، 91 درصد از پاسخ دهندگان نظرسنجی گفته بودند که درصورت وجود یک پورتال سازمانی متناسب با نیازهایشان، ترجیح میدهند که از آن سیستم آنلاین (پورتال سازمانی) برای رسیدگی به درخواستهایشان استفاده کنند.

در نتیجه‌گیری از این مبحث به این نقطه میرسیم که مردم علاقمند به استفاده از سیستم‌های خدمات پشتیبانی آنلاین (پورتالهای سازمانی) میباشند، منتها در صورتی که امنیت استفاده این پورتالها کاملا قابل تایید شده باشد و بخوبی طراحی شده باشند.

طبق یک نظر سنجی از کاربران در زمینه‌ی استفاده از پورتال سازمانی و هرچه سریعتر مجهز کردن سازمان به پورتال سازمانی، 80 درصد از آنها معتقد بودند که تجربه ی ارتباطی با یک سازمان و ارگان به اندازه‌ی محصولات و خدمات آن ارگان و سازمان اهمیت دارد. 57 درصد از همین مصاحبه شوندگان اعلام کردند که در زمینه ی وجود یک سیستم خوب ارتباط با مشتری (پورتال سازمانی) حتی پیش آمده که خرید از یک شرکت را متوقف کرده اند تنها به این دلیل که شرکت رقیب به مشتریان خود تجربه‌ی بهتری از تعامل، ثبت سفارش و خرید را ارائه کرده است (استفاده از پورتال سازمانی در ارتباط با مشتریان).

 

طراحی پورتال اطلاعات سازمانی خود را به فرآیندمدار بسپارید. 

 جهت مشاوره رایگان همین الان با مشاوران ما تماس بگیرید. تلفن مرکز تماس : 34 و 42487333-021