بازاریابی دیجیتال

صورت کلی، بازاریابی دیجیتال به تبلیغات از طریق کانال‌های دیجیتالی مانند موتورهای جستجو، وب‌سایت‌ها، رسانه‌های اجتماعی، ایمیل و برنامه‌های تلفن همراه اطلاق می‌شود. بعضی از انواع بازاریابی دیجیتال عبارتند از:

  1. بازاریابی محتوا: یک نوع بازاریابی است که شامل ایجاد و به اشتراک‌گذاری محتوای آنلاین (مانند فیلم‌ها، وبلاگ‌ها، و پست‌های رسانه‌های اجتماعی) است که به صراحت یک برند را تبلیغ نمی‌کند، اما هدف آن تحریک علاقه به محصولات و خدمات آن است.

  2. بازاریابی از طریق رسانه‌های اجتماعی: بازاریابی رسانه‌های اجتماعی به فرایند کسب بازدید یا توجه از طریق رسانه‌های اجتماعی اشاره می‌کند. به عنوان مثال، توییتر یک رسانه اجتماعی است که به کاربران امکان می‌دهد پیام‌های کوتاه با دیگران به اشتراک بگذارند.
  3.  بازاریابی از طریق ایمیل: بازاریابی از طریق ایمیل ارسال پیام تجاری به گروهی از افراد، با استفاده از ایمیل است. این نوع بازاریابی به‌دلیل استفاده فراوان افراد از ایمیلیکی از سریع‌ترین راه‌های یافتن مشتری است.
  4.  بازاریابی از طریق موبایل: دستگاه‌های تلفن همراه جزئی جدایی‌ناپذیر از زندگی ما هستند. بازاریابی از طریق موبایل شامل ارسال تبلیغ به تلفن‌های همراه یا تلفن‌های هوشمند است. 

 

ضرورت نیاز به استراتژی بازاریابی دیجیتال:

  1.       مشخص شدن مشتریان هدف
  2.       شناخت میزان سهم خود از بازار
  3.       شناخت رقبای موجود
  4.       کاهش هزینه و سرمایه انسانی
  5.       تولید روش‌های جدید برای یافتن مشتریان جدید و حفظ مشتریان سابق
  6.       تجزیه و تحلیل و بهبود روش‌های بازاریابی

 

اتوماسیون بازاریابی چیست؟

اتوماسیون بازاریابی یک بستر یکپارچه است که تمام بخش‌های بازاریابی دیجیتال را به هم مرتبط می‌کند. نرم‌افزار اتوماسیون بازاریابی بصورت خودکار کارهای بازاریابی و بررسی و گزارش نتایج آن را عهده‌دار می‌شود. درصورتی اتوماسیون بازاریابی بطور مستمر استفاده شود، دید بهتری از کارهای صورت گرفته به ما داده و معیار دقیق‌تری از تاثیر بازاریابی انجام گرفته را مشخص می‌کند که در نهایت سبب افزایش سرعت رشد درآمد خواهد شد.

 

 جهت مشاوره رایگان همین الان با مشاوران ما تماس بگیرید. تلفن مرکز تماس : 34 و 42487333-021