بازاریابی محتوا

بازاریابی محتوا یکی از تکنیک‌های بازاریابی است که با ایجاد و توزیع محتوای ارزشمند، مرتبط و سازگار، باعث جذب مخاطبان مورد نظر می‌شود با این دید که جذب مشتری در نهایت منجر به سودآوری شود.

نکته‌ای که در بازاریابی محتوا با اهمیت و ارزشمند است، استفاده درست و بجا از کلمات کلیدی است.

 

روش‌های بازاریابی محتوا

  • اینفوگرافی: اینفوگرافی ترکیبی از متن و تصویر است که می‌توان از طریق آن محتوا را به شکل کاربر پسند و جذاب در قالب تصویر ارائه و ذهن مخاطب را با آن درگیر کرد.

  • صفحات متنوع وب‌سایت: با قرار دادن محتوای جدید و ارزشمند داخل هر صفحه وب، سئو آن بهبود یافته و جذب بیشتر مخاطب به وب‌سایت را در پی دارد.
  • پادکست: پادکست یعنی ارائه محتوا از طریق فایل صوتی. با توجه به اینکه امروزه افراد دارای مشغله زیادی هستند، پادکست می‌تواند یکی از بهترین راهکارهای انتقال محتوای موردنظر به مخاطبان باشد.
  •       ویدیو: ارائه محتوا از طریق ویدیو نیز یکی دیگر از روش‌های بازاریابی محتوا است. به عنوان نمونه، ساخت ویدیو و گذاشتن آن در یوتیوب یکی از پرطرفدارترین روش‌های بازاریابی محتوا از طریق ویدیو است.
  • کتاب: کتاب‌ها علاوه بر اینکه درباره موضوعی خاص اطلاعات مفیدی را ارائه می‌دهند، یک ابزار بازریابی محتوا نیز هستند. به همین دلیل حتی اگر توسط مردم خوانده هم نشوند، تنها با اشاره به نویسنده یک نوع بازاریابی انجام داده‌اند.

 

تاثیر بازاریابی محتوا در جذب مخاطب

اگر ما چرخه خرید محصول را به چهار مرحله «اطلاع از محصول»، «تحقیق درباره محصول»، «انتخاب محصول مناسب» و «خرید محصول» تقسیم کنیم، بازاریابی محتوا دو مرحله اول این چرخه را تحت تاثیر قرار می‌دهد. به طور مثال، می‌توانیم به کمک بازاریابی محتوا، اطلاعاتی درباره یک محصول که مورد توجه مخاطب نبوده ارائه دهیم؛ یا درباره جزئیات و ویژگی‌های یک محصول که مورد نظر مخاطب است، نکاتی را بیان کنیم.

 

 جهت مشاوره رایگان همین الان با مشاوران ما تماس بگیرید. تلفن مرکز تماس : 34 و 42487333-021