تشخیص پورتال از وب سایت

 

تفاوت میان پورتال و وب سایت

تفاوت اصلی میان پورتال (پرتال) و وب سایت این است که پورتال (پرتال)، وب سایتی ست بسوی دنیای بزرگ اینترنت "World Wide Web (WWW)"به جهت ارائه خدمات به کاربران در حالیکه وب سایت مجموعه‌ای از صفحات مختلف وب است که به یک منبع URL وصل میشوند.

پورتال (پرتال) یک وب سایت ویژه است که دارای منابع و خدماتی چون ایمیل، اتاقهای گفتگو و موتور جستجوگر میباشد. در پورتالها (پرتال) دسترسی داشتن به وظایف کاربری و منابع، ویژگی‌ها و محتوای خاصی را برای کاربران ایجاد میکند که سبب بهبود همکاری و تعامل دو طرفه میشود. در مقابل، وب سایت مکانی در اینترنت است که به مجموعه ای از صفحات وب اشاره دارد که توسط یک URL مشترک آنها را یافت. وب سایتها را میتوان در اختیار عموم قرار داد و نیاز کاربران را از بازدید سایر وب سایتها رفع کرد.

 

پورتال (پرتال) چیست ؟

پورتال (پرتال) یا وب پورتال (پرتال)، وب سایتیست که اطلاعات را از منابع مختلف بصورت مداوم جمع آوری میکند. هر منبع اطلاعاتی که در صفحه ی پورتال (پرتال) قرار دارد، اطلاعات خاصی را به نمایش میگذارد. انواع مختلفی از پورتال (پرتال) وجود دارد : پورتالهای (پرتال) شخصی، پورتالهای (پرتال) مالی و بازار سهام، پورتالهای (پرتال) تحقیقاتی، پورتالهای (پرتال) مربوط به مراقبتهای بهداشتی، پورتالهای (پرتال) مربوط به پروتکل های دولتی و شرکتی. اما بطور عمده دو نوع پورتال (پرتال) وجود دارد : پورتال (پرتال) داخلی و پورتال (پرتال) خارجی.

 

تفاوت-میان-پورتال-و-وب-سایت

 

پورتال (پرتال) داخلی :

سازمانها عمدتا از پورتالهای (پرتال) داخلی استفاده میکنند. شرکت‌ها از پورتالهای (پرتال) داخلی برای برقراری ارتباط و ارائه‌ی خدمات به کارمندان استفاده میکنند. این استفاده شامل جزییات رویدادهای مربوط به روزهای آینده، نسخه‌های محصولات، جزییات جلسات و اطلاعات کاری میباشد. در یک پورتال (پرتال) سازمانی کارمندان همچنین میتوانند از طریق پست الکترونیکی و چت آنلاین با یکدیگر در ارتباط باشند. این پورتال (پرتال)ها در شبکه یخصوصی وجود دارند و فقط کاربران مجاز قادر به دسترسی به آن هستند. کاربر برای دسترسی به پورتال (پرتال) میبایست اطلاعات معتبری را وارد کند.

پورتال (پرتال) خارجی :

هر کسی میتواند از پورتال (پرتال) خارجی استفاده کند. پورتال (پرتال) خارجی را میتوان نقطه‌ی شروعی برای استفاده از مرورگر وب دانست. لینک دادن به مقالات مختلف برای ساده کردن روند جستجو نوعی پورتال (پرتال) خارجی است. یاهو نمونه ای از پورتال (پرتال) خارجی ست : پیوندهایی که در آن به موضوعات مختلفی چون اخبار، ورزش، سیاست و امور مالی زده میشود نمونه هایی از پورتال (پرتال) خارجی هستند. پیشرفت موتورهای جستجوگر محبوبیت پورتالهای (پرتال) خارجی را به حداقل رساند. تا آنجایی که همه ی پورتالها (پرتال) مجهز به موتورهای جستجوگر شده اند. باز هم بعنوان مثال یاهو را همچون پورتالی (پرتال) در نظر بگیرید که مجهز به موتور جستجوگر است.

 

 جهت مشاوره رایگان برای طراحی نرم افزار اختصاصی همین الان با مشاوران ما تماس بگیرید.

تلفن مرکز تماس : 34 و 42487333-021