تفاوت های اپلیکیشن تلفن همراه با وب سایت سازگار با تلفن همراه

یک وب سایت سازگار با تلفن همراه بهترین شیوه توسعه گسترده بازاریابی است. برای توسعه بازاریابی یک کسب و کار، یک وب سایت واکنشگرای موبایل می تواند بهترین شروع باشد.

برای راه اندازی یک کسب و کار جدید که نیاز به معرفی دارد، اولین سوالی که به ذهن می رسد این است که یین یک وب سایت واکنشگرا  یا یک اپلیکیشن موبایل کدام مناسب تراست؟ یا حتی نمی شود از هر دو همزمان استفاده کرد؟! وب سایت تلفن همراه و اپلیکیشن موبایل ممکن است در نگاه اول بسیار شبیه به هم به نظر برسند و تشخیص اینکه کدام یک برای نیاز شما مناسب است، به عوامل متعددی بستگی دارد.

در این مقاله قصد داریم شما را با تفاوت های وب سایت تلفن همراه و اپلیکیشن تلفن همراه آشنا کنیم.

قبل از ارزیابی مزایای اپلیکیشن و وب سایت، باید تفاوت های کلیدی این دو را بشناسیم. هم وب سایت تلفن همراه ، هم اپلیکیشن تلفن همراه بر روی گوشی های هوشمند و تبلت ها قابل دسترسی هستند.

وب سایت تلفن همراه مانند هر وب سایت دیگری شامل تعدادی صفحه HTML است که به یکدیگر لینک دارند که از طریق اینترنت قابل دسترسی است و می تواند متن، تصویر و ویدئو را نشان دهد. همچنین می تواند به یک سری از امکانات تلفن همراه نظیر تماس تلفنی، نقشه و مکان یابی، دسترسی داشته باشد. تنها مشخصه ای که وب سایت تلفن همراه را از سایر وب سایت ها متمایز می کند، طراحی واکنشگرای آن برای نمایش روی صفحه نمایش های کوچکتر است.

 

اپلیکیشن ها برنامه های کاربردی  واقعی هستند که دانلود و بر روی دستگاه تلفن همراه نصب می شوند؛ به جای اینکه در یک مرورگر قابل نمایش باشند. کاربران، نرم افزارهای مورد نیاز خود را در بازارهای نرم افزار نظیر googleplay و  Bazaarجستجو کرده و پس از یافتن نرم افزار مورد نظر خود آن را دانلود و نصب می کنند. یک اپلیکیشن ممکن است مثل وب سایت، اطلاعاتش را از اینترنت بخواند یا می تواند اطلاعات را دانلود کرده و در مواقعی که به اینترنت دسترسی ندارد هم به اطلاعات دسترسی داشته باشد.

 

کدام یک بهتر است؟ یک اپلیکیشن تلفن همراه یا یک وب سایت تلفن همراه؟

هنگام تصمیم گیری برای ساخت یک اپلیکیشن تلفن همراه یا یک وب سایت تلفن همراه، انتخاب مناسب ترین گزینه کاملا به اهداف نهایی شما بستگی دارد. اگر شما در حال توسعه یک بازی هستید، احتمالا بهترین گزینه برای شما اپلیکیشن است.اما اگر هدف شما تنها ارائه محتوا به مخاطبان است، وب سایت تلفن همراه بهترین گزینه است. در برخی موارد ممکن است به این نتیجه برسید که هر دو لازم است اما به جرات می توان گفت انتخاب اپلیکیشن بدون وب سایت به ندرت دیده می شود.

 

به طور کلی، اولین گام برای حضور کسب و کار شما در تلفن های همراه باید ساخت یک وب سایت تلفن همراه باشد؛ در حالیکه اپلیکیشن تلفن همراه برای اهداف بسیار خاص که روی مرورگرهای وب قابل ارائه نباشند و یا جهت تکمیل یک اجزای وب سایت یک کسب و کارساخته می شود.

 

 

برای مشاوره رایگان در رابطه با اینکه آیا کسب و کار شما به اپلیکیشن موبایل نیاز دارد یا وب سایت تلفن همراه، همین حالا با  شماره تلفن 34 و 42487333-021 تماس بگیرید.

 

یا فرم تماس با ما را پر کنید تا مشاوران ما با شما تماس بگیرند.


طراحی حرفه ای وب سایت ، ساخت اپلیکیشن حرفه ای موبایل و یا حتی اپلیکیشنی با قابلیت اتصال سایت به آن را از متخصصان نرم افزار فرآیند مدار نت بخواهید.

 

 جهت مشاوره رایگان همین الان با مشاوران ما تماس بگیرید. تلفن مرکز تماس : 34 و 42487333-021 

 

 

مقاله های مرتبط: مزایای استفاده از وب سایت تلفن همراه نسبت به اپلیکیشن تلفن همراه