توسعه وب

توسعه وب، به طور کلی، به همه وظایف مربوط به توسعه وب‌سایت‌ها برای میزبانی از طریق اینترانت یا اینترنت اشاره دارد. فرایند توسعه وب به طراحی، کدنویسی سمت کاربر، کد نویسی سمت سرور، پایگاه داده و امنیت وب اطلاق می‌شود.

اخیرا توسعه وب را به معنای ایجاد سیستم‌های مدیریت محتوا یا CMS در نظر می‌گیرند. سیستم مدیریت محتوا می‌تواند از ابتدا به صورت اختصاصی ساخته شود.به طور کلی سیستم مدیریت محتوابه عنوان میان‌افزار بین پایگاه داده و کاربر از طریق مرورگر عمل می‌کند.یکی از مزایای اصلی یک سیستم مدیریت محتوا، این است که اجازه می‌دهد افراد بدون داشتن دانش فنی در این حوزه به تغییر در وب‌سایت خود بپردازند.

برای سازمان‌ها و کسب‌وکارهای بزرگ، تیم‌های توسعه وب می‌توانند از صدها نفر تشکیل شده باشند و از روش‌های استانداردی مانند روش‌هایAgile، هنگام طراحی وب‌سایت استفاده کنند؛ اماسازمان‌های کوچکتر ممکن است، تنها یک توسعه‌دهنده وب داشته باشند.

 

وظیفه توسعه‌دهندگان وب

توسعه‌دهندگان وب وظیفه طراحی، کد نویسی و ویرایش وب‌سایت را با توجه به درخواست مشتری بر عهده دارند. ایجاد سایت‌های بصری جذابی که مورد پسند کاربران باشند، از وظایف توسعه‌دهندگان وب به شمار می‌آید.

 

تفاوت توسعه وب با طراحی وب

به طور خلاصه، طراحی وب تنها دو بخش زیبایی‌شناختی وب‌سایت و کاربردهای آن را در برمی‌گیرد. طراحان وب از ابزارهای مختلف طراحی مانند Adobe Photoshop و... برای ایجاد طرح‌ها و عناصر بصری وب‌سایت استفاده می‌کنند.

 

تخصص‌های زیرمجموعه توسعه وب

توسعه وب شامل سه تخصص زیر است:

  1.     front-end developer: طراحی ظاهر سایت
  2.     back-end developer: ارتباط پایگاه داده با مرورگر و کدنویسی سمت سرور
  3.     full-stack developer: آشنایی با تمام بخش‌های توسعه وب

 

 جهت مشاوره رایگان همین الان با مشاوران ما تماس بگیرید. تلفن مرکز تماس : 34 و 42487333-021