خرید اینترنتی چیست؟

به فرآیند خرید کالا و خدمات از تجار از طریق اینترنت، خرید اینترنتی یا خرید انلاین می گویند. از زمان پیدایش شبکه جهانی وب، فروشندگان به فکر فروش محصولات و خدمات خود به افرادی که بیشتر وقت خود را انلاین هستند افتادند. خریداران در حالیکه در منزل یا محل کار خود، پشت کامپیوتر نشسته اند می توانند کالا یا خدمات خود را جستجو و محصول مورد نظر را خریداری کنند.

 

  با یک کلیک صاحب فروشگاه اینترنتی شوید. فرآیندمدار راه اندازی فروشگاه شما را آسان می کند.

 

مصرف کنندگان می توانند انواع بسیار متنوعی از اقلام را از فروشگاه های اینترنتی خریداری کنند و تنها از شرکتهایی می توانند خرید کنند که یک فروشگاه اینترنتی برای ارائه آنلاین خدمات و محصولات خود دارند. کتاب، پوشاک، لوازم خانگی، اسباب بازی، سخت افزار، نرم افزار، و بیمه بهداشت و درمان تنها برخی از صدها تن از محصولاتی ست که مصرف کنندگان می توانند از یک فروشگاه آنلاین خریداری کنند.

 

بسیاری از مردم خرید آنلاین را به دلیل راحتی انتخاب می کنند. به عنوان مثال وقتی بخواهید از یک فروشگاه به صورت حضوری خرید کنید، باید تا فروشگاه رانندگی کنید، زمان زیادی را دنبال جای پارک بگردید، تمام فروشگاه را برای پیدا کردن محصول مورد نظر خود بررسی کنید. بعد از پیدا کردن محصول مورد نظر خود احتمالا باید در یک صف طولانی برای پرداخت منتظر بمانید. و پس از آن دوباره تا خانه رانندگی کنید.

 

برخلاف خرید حضوری، خرید اینترنتی باعث صرفه جویی در وقت و هزینه برای خریداران می شود. برای خرید تنها کافیست کامپیوتر خود را به اینترنت وصل کرده، از وب سایت فروشگاه بازدید کنید و محصولاتی را که می خواهید انتخاب کنید. اقلام انتخابی در سبد خرید مجازی قرار می گیرند تا وقتی که تصمیم نهایی تان را برای پرداخت بگیرید. خریدار هنگام خرید می تواند با لباس راحتی در منزل باشد. خرید اینترنتی در هر موقع شبانه روز می تواند انجام شود؛ فروشگاه های اینترنتی تقریبا هرگز بسته نمی شوند.

 

با وجود راحتی، ممکن است برخی افراد خرید آنلاین را ترجیح ندهند. برخی رفتن به فروشگاه و تجربه فرآیند خرید را دوست دارد و دوست دارند اجناس را از نزدیک لمس کنند، لباس ها را قبل از خرید بپوشند یا در میان جمعیت مردم قدم بزنند. خرید اینترنتی اجازه لمس اجناس یا ایجاد تعامل با دیگر افراد را به خریداران نمیدهد. همچنین در خرید آنلاین نمی توانید اجناس خریداری شده را در همان روز خرید به منزل بیاورید. فرآیند تحوبل ممکن است زمانبر باشد.برخی دیگر به علت ترس از صدمه دیدن اطلاعات کارت اعتباری خود، از خرید اینترنتی امتناع می کنند.یکی دیگر از دلایلی که افراد از خرید آنلاین اجتناب می کنند این است که خریداران نگران این هستند که کالای خریداری شده کیفیت پایینی داشته باشد.

 

 جهت مشاوره رایگان همین الان با مشاوران ما تماس بگیرید. تلفن مرکز تماس : 34 و 42487333-021