ده گام موثر در طراحی وب سایت/ پورتال سازمانی

طراحی پورتال سازمانی

 

10 تجربه‌ی برتر کاربران در طراحی وب سایت/ پورتال سازمانی

استفاده از تجربیات کاربران در بهینه سازی وبسایت و پورتالهای سازمانی سبب افزایش هرچه بیشتر رضایت آنان ضمن بهبود دسترسی کاربران به وب سایت/ پورتال سازمانی شما میشود. بالاتر از همه نرخ تعامل کاربران با سیستم عامل سازمان شما (پورتال سازمانی/ وب سایت) را بالا میرود.

 

1-    بهبود مستمر در سرعت بارگذاری مطالب در پورتال سازمانی/ وب سایت

کاربران پورتالهای سازمانی و وب سایتها این خواسته را دارند که صفحه مورد نظرشان ظرف حداکثر 4 ثانیه بالا بیاید (بارگیری سریع صفحات وب). هر ثانیه انتظار بیشتر، ناامیدی آنها را افزایش میدهد. و پس از آن کاربران برای ترک صفحه‌ی پورتال سازمانی/ وب سایت شما لحظه ای درنگ نخواهند کرد.

 

2-    طراحی واضح و مشخص

پورتال سازمانی/ وب سایتی که کاربران اینترنتی بیشتری را بسوی خود جذب میکند، معمولا وب سایتیست که دارای محتوای واضح و دقیقتری میباشد. هیچ رمز و راز و کلک دیگری در کار نیست. طراحی وب سایت شما باید به گونه ای باشد که اهداف آن را بخوبی مشخص کند و شمایلی از محتوای پورتال سازمانی‌تان ارائه دهد.

 

3-    پیش بسوی اصل مطلب

معمولا بازدیدکنندگان از پورتال سازمانی و وب سایتها وقت کمی برای مطالعه‌ی تمام مطالب موجود در یک صفحه وب دارند. بنابراین لازم است که توجه آنها را سریع جلب کنیم. بنابراین بهتر است که صفحه اصلی وب سایت و پورتال سازمانی حاوی پیامهای اصلی وب سایت باشد. اطلاعاتی که منجر به جلب بیشتر مخاطب برای سازمانتان میشود میبایست در دیدرس مخاطبان قرار گیرند.

 

4-    فهرست مطالب واضح و کاملی داشته باشید

طراحی وب سایت و همچنین طراحی پورتال سازمانی نباید همچون یک معما باشد. کاربر باید به راحتی بتواند به مطلبی که مد نظرش است دسترسی داشته باشد. استفاده از عناوین شفاف و توصیفی در منوهای فهرست مطالب در وب سایت یا پورتال سازمانی‌تان ضروریست. این امر به کاربران کمک میکند که بدون تردید به صفحه و مطلبی که مایلند بروند.

 

5-    رعایت فاصله مناسب بین پاراگراف و عکسها در صفحات

در ترکیب‌بندی صفحات وب سایت و پورتال سازمانی لازم است که فاصله سفید مناسب بین متنها، عناوین، عکسها و فیلمها حفظ شود. حفظ فاصله میان مطالب یک روش آسان برای حفظ خوانش و زیبایی متن‌هاست. وجود فاصله میان محتواهای مختلف، خوانش آنها را نزد کاربر پورتال سازمانی/ وب سایت ساده‌تر میکند.

 

6-    وب سایتی که از همه ی دستگاهها قابل دسترسی ست

طراحی پورتال سازمانی و وب سایتی که از طریق همه ی دستگاهها قابل دسترسی باشد، به کاربران این امکان را میدهد که در هر مکان، در اتاق نشیمن و یا محل کار، به پورتال سازمانی/ وبسایت شما سری بزنند و مطالب مورد نیازشان را بیایند. برای مراجعه به پورتال سازمانی/ وبسایت شما، کاربرانتان نباید حتما کامپیوتر رومیزی داشته باشند. آنها باید بتوانند با تبلت یا تلفن هوشمندشان وب سایت شما را بخوبی مشاهده کنند. ریسپانسیو بودن وب سایت و پورتال سازمانی از مهمترین ویژگیهای آن میباشد.

 

تئوری رنگها در طراحی پورتال سازمانی

 

7-    طراحی پورتال سازمانی/ وب سایت با استفاده از روانشناسی رنگها

استفاده از رنگهای جالب و هماهنگ در طراحی وب سایت/ پورتال سازمانی اهمیت بسزایی دارد. حتی هر کدام از رنگها را میتوان برای نمایش عملکرد بخصوصی در نظر گرفت. غالبا رنگها احساسات مختلفی را بروز میدهند. استفاده از دانش روانشناسی رنگها تاثیر شگرفی در بازاریابی سازمان شما میان کاربران‌تان دارد.

 

8-    اهمیت وجود نوار جستجو (موتور جستجو) در وب سایت و پورتال سازمانی

فکرکردن به طراحی پورتال سازمانی یا طراحی وب سایت بدون داشتن موتور جستجو تقریبا ناممکن است. پورتال سازمانی و یا وب سایت شما در صورت نداشتن موتور جستجوگر زمان زیادی را از بازدید کنندگان برای جستجوی مطالب مورد نظرشان در وب سایت شما میگیرد و در نهایت آنان صفحه‌ی وب شما را ترک خواهند کرد. کاربران باید بتوانند سوژه‌ی مورد نظرشان را بدون اتلاف وقت در وب سایت و پورتال سازمانی‌تان بیابند در غیر‌این صورت دلسرد خواهند شد.

 

9-    اهمیت وجود اطلاعات تماس و آدرس شرکت در طراحی پورتال سازمانی/وب سایت

برای آنکه بتوانید ارتباط کاملتری با کاربران خود برقرار کنید و همچنین آنها تصور واضحتر نسبت به شما و فعالیتهایتان داشته باشند، میبایست اطلاعات تماس را بصورت کامل در اختیارشان قرار دهید. در صفحه‌ی تماس با ما میبایست اطلاعاتی از قبیل نام کامل شرکت، آدرس دفتر مرکزی، مخاطبان تلفنی، پیوندهای مربوط به سایر شبکه‌های اجتماعی و همچنین آدرس ایمیل شرکتتان موجود باشد.

 

10-    استفاده از چت بات در طراحی پورتال سازمانی و وب سایت

نصب و استفاده از چت بات در طراحی پورتال سازمانی و وب‌سایت شرکتی بهترین گزینه برای تبدیل کاربران به مشتریان دائمی میباشد. سیستم چت بات به کاربران این اجازه را میدهد که براحتی مشاوره دریافت کنند و با مشاوران سخن بگویند. بدون محدودیت زمانی. برای دانستن بیشتر راجع به چت باتها به صفحه‌ی رسمی چت بات هوشمند کاسکو مراجعه نمایید.

 

 

طراحی پورتال اطلاعات سازمانی خود را به فرآیندمدار بسپارید. 

 جهت مشاوره رایگان همین الان با مشاوران ما تماس بگیرید. تلفن مرکز تماس : 34 و 42487333-021