رسانه‌های اجتماعی (Social Media)

رسانه‌های اجتماعی، مجموعه‌ای از کانال‌های ارتباطی آنلاین هستند که بر حضور جمعی، تعامل، اشتراک‌گذاری محتوا و همکاری تکیه دارند.

از انواع مختلف رسانه‌های اجتماعی می‌توان به وب‌سایت‌ها و برنامه‌های کاربردی اختصاص یافته به انجمن‌ها، میکروبلاگینگ، شبکه‌های اجتماعی، ویکی‌ها و ... اشاره کرد.

 

 

مهمترین رسانه‌های اجتماعی موجود

  • Facebook: فیسبوک یک وب‌سایت شبکه‌اجتماعی رایگان و محبوب است که اجازه ایجاد پروفایل، آپلود عکس و ویدئو، ارسال پیام و برقراری ارتباط با دوستان، خانواده و همکاران را به کاربران عضو می‌دهد. کاربران اینترنت در ایالات متحده آمریکا بیشترین زمان اینترنت‌گردی خود را صرف گذراندن در سایت فیسبوک می‌کنند.

  • Twitter: توییتر یک سرویس رایگان میکروبلاگینگ است که به اعضای خود اجازه می‌دهد، پست‌های کوتاهی به نام توییت ارسال کنند.اعضای توییتر می‌توانند توییت‌های خود را پخش کرده و توییت‌های دیگر کاربران را با استفاده از سیستم‌عامل‌ها و دستگاه‌های مختلف دنبال کنند.

  • +Googleگوگل پلاس پروژه شبکه اجتماعی گوگل است. این شبکه اجتماعی برای ارتباط آنلاین با افراد دیگر طراحی شده است. شعار این پروژه «اشتراک‌گذاری زندگی واقعی در بستر وب» است.

  • Wikipedia: ویکی‌پدیا دایره المعارف آنلاین رایگان است که از طریق تلاش مشترک جامعه‌ای از کاربران به نام Wikipedians ایجاد شده است.هر کسی که در سایت ثبت نام کرده باشد می‌تواند یک مقاله برای انتشار ایجاد کند. اگرچه ایجاد یک مقاله جدید در سایت ویکی‌پدیا نیاز به ثبت‌نام در سایت دارد، اما برای ویرایش مقالات نیاز به ثبت‌نام در سایت ندارید. ویکی‌پدیا در ژانویه سال 2001 تاسیس شده است.

  • LinkedIn: لینکدین یک شبکه اجتماعی است که به‌طور خاص برای جامعه کسب‌وکار طراحی شده است. هدف از این سایت ایجاد رزومه‌ای حرفه‌ای برای کاربران عضو است. این سایت بستری برای ارتباط میان کارفرما و کارجو فراهم می‌کند. همچنین بسیاری از مشاغل و شرکت‌ها از طریق این سایت یکدیگر را شناسایی و با هم همکاری می‌کنند.

 

 جهت مشاوره رایگان همین الان با مشاوران ما تماس بگیرید. تلفن مرکز تماس : 34 و 42487333-021