سیستم رتبه‌بندی الکسا (Alexa)

تمام کسب‌وکارهایی که بازاریابی آنلاین انجام می‌دهند، به‌دنبال بهبود ترافیک سایت خود و جذب بیشتر بازدید‌کننده هستند تا به موفقیت مالی برسند. بعضی از افراد کسب رتبه مناسب در نتایج موتورهای جستجو (SERP) را هدف قرار داده و آن را کافی می‌دانند؛ ولی بعضی دیگر گام را فراتر گذاشته و به سیستم رتبه‌بندی الکسا نیز توجه ویژه‌ای دارند.

10 سایت برتر اینترنت

 

سیستم رتبه بندی الکسا چیست؟

وب‌سایت الکسا که متعلق به شرکت آمازون است به رتبه‌بندی وب‌سایت‌ها براساس معیارهایی نظیر «زمان حضور هر کاربر در سایت»، «تعداد صفحه بازدید شده توسط هر کاربر»، «ترافیک کلی سایت از طریق سرچ» و «تعداد لینک‌های ورودی به سایت» می‌پردازد. البته فقط کاربرانی در این رتبه‌بندی حضور دارند که مدت سه ماه از نصب نوار ابزار الکسا در سیستم‌شان گذشته باشد.

با نصب نوار ابزار الکسا، برترین سایت‌ها در رتبه‌بندی الکسا و همچنین بعضی از سایت‌های مرتبط با بازدید شما نمایش داده می‌شود. همچنین وقتی شما صفحه‌ای را از طریق مرورگر دارای نوار ابزار الکسا مشاهده می‌کنید، آی‌پی شما و صفحه‌ای که بازدید می‌کنید، در سرور الکسا ذخیره شده و در رتبه‌بندی استفاده می‌شود.

رتبه‌بندی الکسا به تبلیغ‌کنندگان کمک می‌کند تا پتانسیل واقعی وب‌سایت شما را ببینند. هر چه رتبه الکسا شما بهتر باشد، آنها بیشتر مایل به خرید فضای تبلیغاتی در وب‌سایت شما خواهند بود.

 به‌دلیل اینکه کاربران نوار ابزار الکسا زیاد نیست، این رتبه‌بندی نمی‌تواند دقیق باشد و ممکن است وب‌سایتی با ترافیک بالا، در رتبه‌بندی الکسا جایگاه خوبی نداشته باشد. این موضوع یکی از مشکلات بزرگ این سیستم رتبه‌بندی است. مشکل دیگر این سیستم، قرار نگرفتن زیر‌دامنه‌ها به‌طور جداگانه در رتبه‌بندی است. به عبارتی رتبه‌بندی تنها برای ترافیک دامنه سطح بالا محاسبه می‌شود.

همانطور که مشاهده شد، اگرچه رتبه‌بندی الکسا مفید است، اما معایبی نیز دارد. با این حال می‌توان گفت این سیستم به‌عنوان یک استراتژی کسب درآمد، راه حل مناسبی است.

 

 جهت مشاوره رایگان همین الان با مشاوران ما تماس بگیرید. تلفن مرکز تماس : 34 و 42487333-021