پورتال اطلاعات سازمانی (EIP)

 طراحی-پورتال سازمانی

پورتال اطلاعات سازمانی (EIP)چیست؟

پورتال سازمانی – به عبارت دیگر پورتال کسب و کار – وب سایتی است برای ارائه ی اطلاعات و دانش پایه ای سازمان برای کارمندان، مشتریان، شرکای کسب و کار و همچنین عموم مردم.

طراحی پورتال (پرتال) سازمانی فراِیندمدارنت بر پایه عناصر اصلی زیرانجام می شود:

دسترسی/ جستجو، طبقه بندی، همکاری، شخصی سازی، اختصاصی کردن، یکپارچه سازی، امنیت، انطباق پذیری، پشتیبانی انجمن های اینترنتی.

 

  • دسترسی / جستجو: پورتال سازمانی برای کاربران این امکان را فراهم می کند که به اطلاعات مورد نیاز(نه بیشتر) در زمینه مورد نظر دسترسی داشته باشند. به عنوان مثال کارشناسی که مسئول وام است برای تصویب وام نیاز به اطلاعات بازاریابی ندارد. پورتال سازمانی تضمین می کند که مسئول وام تنها به اطلاعات مورد نیاز خود دسترسی داشته باشد.
  • طبقه بندی: پورتال سازمانی تمامی اطلاعات را طبقه بندی می کند به طوری که اطلاعات در چارچوب نیاز به کاربر تحویل داده می شوند (مثل ساختار موضوعی در یاهو).
  • همکاری: پورتال سازمانی امکان همکاری افراد را صرف نظر از موقعیت مکانی ایشان فراهم می نماید.
  • شخصی سازی: اطلاعاتی که در پورتال سازمانی در دسترس افراد قرار می گیرد با توجه به نقش کاربران کاملا شخصی سازی شده.
  • اختصاصی کردن و پروفایل: اختصاصی کردن و پروفایل برای عنصر همکاری یک پورتال سازمانی، ضروری است. شایستگی و تجربه افرا درون شرکت ها در پروفایلشان قابل مشاهده است. به این ترتیب اگر کسی نیاز به همکاری با دیگران داشته باشد، می تواند با توجه به پروفایل افراد، کسانی را برای همکاری انتخاب کند که شرایط لازم برای انجام پروژه ی مورد نظر را داشته باشند.
  • یکپارچه سازی نرم افزارها: پورتال سازمانی امکان ارائه، دسترسی و به اشتراک گذاری اطلاعات را بدون در نظر گرفتن نرم افزار های کاربردی مورد استفاده ایشان فراهم می سازد.
  • امنیت: کاربران با نام کاربری و کلمه عبور وارد پورتال سازمانی می شوند و تنها اطلاعاتی را می بینند که مجاز به دسترسی آن باشند.

 

طراحی پورتال اطلاعات سازمانی خود را به فرآیندمدار بسپارید. 

 جهت مشاوره رایگان همین الان با مشاوران ما تماس بگیرید. تلفن مرکز تماس : 34 و 42487333-021