طراحی پورتال سازمانی و کاربردهای آن

پورتالهای سازمانی از ضروری ترین عناصر مدیریتی سازمان های دولتی و خصوصی هستند که قصد ورود به دنیای نوین کسب و کار را دارند. سازمان ها نیاز دارند تا به شیوه ای پویا و کارآ با مشتریان و گروه های مختلف تماس برقرار نمایند و ازین رو پورتال دریچه ای استاندارد برای ورود به فضای کسب و کار سازمان ها، موسسات و شرکت ها است. در طراحی پورتالهای سازمانی نحوه دسترسی گروه های مختلف به سازمان و امنیت اطلاعات تعریف میشود.

 

بوسیله ی پورتال ها میتوان اطلاعات مورد نیاز گروه های مختلف سازمانی را در اختیارشان قرار داد و از این طریق به انجام فعالیت های متنوع سازمان مانند تبادل اطلاعات، انجام مبادلات تجاری و همکاری با دیگران پرداخت. با نفوذ و گسترش فناوری اطلاعات در سازمان ها و توسعه شبکه ها، سازمان ها به سوی بهره گیری از این فناوری در ارتباط با ذینفعان سازمانی و گروه های همکار در محیط سازمان پرداختند. حرکت به سوی کسب و کار الکترونیک، تجارت الکترونیک، دولت الکترونیک، بانکداری الکترونیک و دیگر فضاهای کسب و کار الکترونیک مستلزم برخورداری از ابزار و دانش مناسب در برقراری ارتباط و انجام تعاملات با ذینفعان است. بهمین دلیل از پورتال های سازمانی به عنوان یک ضرورت برای سازمان های نوین یاد میشود. پورتال ها اهداف متعددی را دنبال میکنند: از دسترسی به اطلاعات به صورت یکپارچه تا کار با برنامه های کاربردی و انجام تعاملات کسب و کار. همچنین از پورتال ها میتوان به عنوان واسطه جهت دسترسی به سایر گروه ها نیز بهره جست.

 

توانمندی های پورتالهای سازمانی

1-    اطلاعات را از منابع مختلف با موضاعات مختلف در حیطه کاری در اختیار کاربران میگذارد.

2-    در پورتالهای سازمانی کاربران عزیز میتوانند نظرات خود را در اخیار مدیران سازمان قرار دهند و یا به شیوه ی همزمان در اتاقهای گفتگو به بحث و محاوره بپردازند. همچنین در پورتالهای سازمانی با وارد شدن به فضای کاربری در نظر گرفته شده، کاربر میتواند در جریان همایشها، رخدادها و کنفرانسها قرار گیرد و یا حتی در کلاسهای آموزشی شرکت نماید.

3-    پورتالهای سازمانی میتوانند مطالب ویژه ای را از هر دسته که باشند (مشخصات فنی محصول، سوابق سازمان، متون درسی) بصورت متنی یا گرافیکی ارائه دهند.

4-    کاربران پورتالهای سازمانی میتوانند اطلاعات مورد نیاز خود را به کمک ابزار جستجو پیدا کنند. موتور جستجو در پورتال سازمانی، در ساختارهای سازمانی و اطلاعات طبقه بندی شده کاربران را راهنمایی میکند. در پورتال سازمانی همچنین میتوان اطلاعات را دسته بندی و فیلتر کرد.

5-    کاربران پورتال های سازمانی میتوانند نحوه نمایش اطلاعات در پورتالها را بر اساس سلایق خود نظم دهند که به این قابلیت ، شخصی سازی در پورتال سازمانی میگویند.

6-    با قرار دادن انواع لینکها و پیوندها، پورتالهای سازمانی کاربران را قادر میسازد تا به سایر سازمانها و همکاران تجاری متصل باشند.

7-    مدیران، کارکنان و گروههای کاری از طریق پورتال میتوانند به سیستمهای کاربردی دسترسی داشته باشند و امور کاری و روزمره ی خود را انجام دهند.

 

طراحی پورتال اطلاعات سازمانی خود را به فرآیندمدار بسپارید. 

 جهت مشاوره رایگان همین الان با مشاوران ما تماس بگیرید. تلفن مرکز تماس : 34 و 42487333-021