طراحی پورتال (پرتال) سازمانی راهی برای جذب مشتری و خدمت به کاربران

اگر مایلید که کاربران خود را به مشتریان وفادارتان تبدیل کنید، صرفا با ایجاد یک پورتال (پرتال) سازمانی به این هدف نخواهید رسید. سفارش طراحی پورتال (پرتال) سازمانی ، صرفا آغازیست برای شما و مجموعه تان. شما به یک پلتفرم انجمن آنلاین با قابلیت پشتیبانی (پورتال (پرتال) سازمانی جامعه و کامل) نیاز دارید که بتواند رضایت همه جانبه مشتریان شما را کسب کند.

هنگامی که از پورتال (پرتال) سازمانی طراحی شده ویژه ی سازمانتان استفاده میکنید، نه تنها از یک پورتال (پرتال) برای مدیریت سازمانتان استفاده میکنید بلکه از یک راه حل بزرگتر برای بهبود رضایت مشتریانتان در مقیاسی بزرگ استفاده میکنید.

 

چرا شرکتها برای مشتریان خود پورتال (پرتال)های آنلاین ایجاد میکنند؟

بسته به نوع خاص تعاملی که کاربرانتان با شرکت شما دارند، دلایل استفاده از پورتال (پرتال) سازمانی تان متفاوت خواهد بود. اما همواری یکسری خدمات یکسان آنلاین وجود دارد که همواره مشتریان مایلند در حین استفاده از پورتال (پرتال)های سازمانی از این خدمات بهره ببرند.

 

مزایای پورتالهای سازمانی

 

1-    خدمات کامل به مشتریان و کاهش هزینه های پشتیبانی از مشتریان با استفاده از پورتال (پرتال)های سازمانی

از جمله ی بارزترین خدمات پورتال (پرتال)های سازمانی به مشتریان، پشتیبانی آنلاین مشتریان و رفع نیاز مراجعه حضوری کاربران برای دریافت پاره ای از خدمات میباشد. در دنیایی که با ابزارهای مدرن ادغام شده است، روشهایی مختلفی برای جذب مشتریان توسط شرکتها ایجاد شده است. پورتال (پرتال) سازمانی شیوه ای آنلاین برای رفع بسیاری از نیازهای مشتریان شما میباشد.

پورتال (پرتال)های سازمانی همچون ابزاری منحصر بفرد برای مشتریان میباشند. این پورتال (پرتال)های سازمانی در ابتدا برای مدیریت یکسری از داده های معاملاتی همچون ثبت سوابق خرید، تاریخچه سفارش و پرداخت قبض ها ایجاد شده بود. اما پورتال (پرتال)های سازمانی جدید میتوانند حاوی اطلاعات تکمیلی همچون اطلاعات دموگرافیک همچون تغییر آدرس، و اطلاعات شخصی کاربران نیز باشد. در مجموع استفاده از پورتال (پرتال) سازمانی در قسمت خدمات مشتریان به هدف کاستن هزینه های انجام خدمات مشتریان توسط اپراتورهای انسانی میباشد. دیگر نیاز ی به اپراتورهای انسانی برای ثبت مشخصات مشتریان نیست، خود مشتریان در پورتال (پرتال)های سازمانی اقدام به ثبت مشخصاتشان میکنند. این بخش از فعالیت پورتال (پرتال)های سازمانی همچون کاریست که چت بات ها انجام میدهند.

 

2-    پورتال (پرتال) سازمانی، فضایی مناسب برای ذخیره ی اطلاعات و فرم های سازمان

هنگامی که مشتریانتان به اطلاعات مربوط به محصولاتتان نیاز دارند با ایجاد یک پورتال (پرتال) سازمانی حاوی اطلاعات مربوط به محصولاتتان، آنها را از سرگشتگی در اینترنت برای جستجوی اطلاعات نجات میدهید. با گذاشتن اطلاعات مربوط به محصولات و خدماتتان در پورتال (پرتال) سازمانی، به مشتریان خود کمک میکنید که پاسخهای مورد نیاز خود را از پورتال (پرتال) سازمانی تان پیدا کنند.

پورتال (پرتال) سازمانی یعنی یک نرم افزار جامع که در آن منابع و اطلاعات جمع بندگی و متمرکز شده است بگونه ایکه مشتریان هر وقت بخواهند میتوانند به آنچه که نیاز دارند دسترسی پیدا کنند. همچنین در ارتباط با پورتال (پرتال)های سازمانی، هنگام بروز مشکل، کاربران خواهند توانست با استفاده از ابزارهای موجود در پورتال (پرتال)های سازمانی، مشکلات مطرح شده را برطرف نمایند. هر کاربر با داشتن یک حساب کاربری در پورتال (پرتال) سازمانی، همواره میتواند با هر سیستمی به فضای کاربری شخصی خود وارد شود.

 

3-    مدیریت روابط عمومی سازمان در ارتباط با مشتریان بوسیله ی پورتال (پرتال) سازمانی

هر چه مشتری بیشتری داشته باشید، مدیریت و حفظ روابط کاری و تجاری با مشتریان و همکاران به یک امر بزرگتر و پیچیده تر تبدیل میشود. یک پورتال (پرتال) سازمانی با داشتن درگاه ورود مشتریان، شما را قادر میسازد که هم مشتری بیشتری را جذب کنید و هم روابط خود با مشتریانتان را به شیوه ای متمرکزتر و هدفمند تر مدیریت کنید.

به کمک پورتال (پرتال) سازمانی، روابط خود با مشتریانتان را کارآمدتر کنید و امکان بهرهمندی از دانش سازمانی تان را به کاربرانتان ارائه دهید. وجود پورتال (پرتال) سازمانی یعنی مدیریت بهتر مشتریان و ابزاری مفید برای تبلیغ سازمان و خدمات آن.

 

طراحی پورتال اطلاعات سازمانی خود را به فرآیندمدار بسپارید. 

 جهت مشاوره رایگان همین الان با مشاوران ما تماس بگیرید. تلفن مرکز تماس : 34 و 42487333-021