فاکتورهای کلیدی در طراحی سایت

اگر شما صاحب یک کسب و کار هستید، یکی از مهم‌ترین ابزارهای موجود برای یافتن بیشتر و بهتر مشتریان، وب‌سایت شماست. به‌همین دلیل باید فاکتورهایی را در طراحی سایت لحاظ کنید تا سایت موفقی داشته باشید. کلیدی ترین این فاکتورها عبارتند از:

  1.     دسترسی آسان: دسترسی آسان کاربران سایت به بخش‌های مختلف سایت، یکی از مهمترین فاکتورها در طراحی سایت است. کاربران مختلف ممکن است علاقه یا وقت کافی برای مشاهده تمام صفحات وب‌سایت را نداشته باشند و فقط دنبال مطلب خاصی از سایت باشند.  بسته به نوع سایت داشتن حدود 5 تا 10 گزینه در منوی اصلی سایت ایده‌آل است. همچنین امکان دسترسی آسان به منو از هر جای صفحه نیز از نکات مهم در طراحی سایت است.
  2.     طراحی بصری: حدود یک دهم ثانیه فرصت دارید تا بازدیدکنندگان سایت‌تان را متقاعد به ماندن در سایت کنید. استفاده از گرافیک خوب در سایت باعث جذاب شدن سایت می‌شود و بیننده را تحت تاثیر قرار می‌دهد.
  3.     محتوا: محتوا همانند ستون فقرات وب‌سایت شماست. نه‌تنها مطالب شما نقش مهمی در موتورهای جستجوی دارد، بلکه بیشتر بازدیدکنندگان وب‌سایت شما در وهله اول به دنبال محتوای دلخواه خود هستند. محتوای وب‌سایت باید آموزنده، مختصر و قابل‌فهم باشد.
  4.     بخش «درباره ما»: صفحه «درباره ما» باید در کمتریت زمان ممکن به کاربران بفهماند که شما چه هستید و چه کاری انجام می‌دهید. این بخش می‌تواند فلسفه یا اهداف شرکت را بیان کند. همچنین می تواند به عنوان دروازه‌ای برای ورود شبکه‌های اجتماعی شما باشد.
  5.     بخش "ارتباط با ما": این بخش شامل اطلاعات تماس مانند شماره تلفن، ایمیل، آدرس یا فرم تماس با ما است و باعث مشروعیت بخشیدن به سایت و کسب و کار می‌شود.
  6.     جستجو: برای پیدا کردن اطلاعات قدیمی یا چیزی که از قبلا در وب‌سایت دیده‌اید، به جستجو در وب‌سایت نیاز است. این ابزار برای کاربران دائمی وب‌سایت مهم است تا از طریق آن به‌راحتی مطالبی را که قبلا مشاهده کرده‌اند، دوباره پیدا کنند.
  7.     فونت‌ها: استفاده از فونت‌های جذاب و مناسب با محتوا، در زیبایی وب‌سایت و جذب کاربران بیشتر بااهمیت است. همچنین استفاده از فونت مناسب باعث عدم خستگی کاربر از مطالعه محتوا خواهد شد.

بطور کلی فاکتورهای زیادی در طراحی یک سایت خوب دخیل هستند. مواردی که در بالا اشاره شد، از مهمترین این فاکتورها هستند که رعایت آنها در طراحی سایت، تفاوت‌های زیادی را رقم خواهد زد.

 جهت مشاوره رایگان همین الان با مشاوران ما تماس بگیرید. تلفن مرکز تماس : 34 و 42487333-021