مراحل طراحی اپلیکیشن موبایل

 

امروزه با توجه به شرایط فوق العاده تجرات الکترونیک در کشورمان شاهد راه هایی برای سهولت ارتباط کاربران با سیستم هستیم.

مانند نرم افزارهای آنلاین دسکتاپ ,اپلیکیشن های موبایل, ربات های تلگرام , صفحات اجتماعی و... . برای مثال نرم افزار زودفود, مطمئنا در یک روز گرم تابستان که در خانه یا محل کارتان هستید و رستوران مورد اطمینانی را نیز در آن حوالی نمیشناسید اپلیکیشن زودفود بهترین گزینه است, اما اگر اپلیکیشن زودفود وجود نداشت چه؟ در این صورت شما مجبور بودید به سایت زودفود رفته و سفارش غذا را در آنجا ثبت کنید, که برای کاربران مشکلات خاص خود را دارد اصلا امکان دارد که از سفارش خود پشیمان شوید.

خب حالا که به اهمیت اپلیکیشن موبایل پی بردید شاید این سوال برای شما مطرح شده باشد که یک اپلیکیشن هنگامی که بر روی تلفن همراه ما نصب میشود چگونه به صورت آنلاین ارتباط برقرار میکند؟

دررابطه با این موضوع که یکی از مراحل ساخت اپلیکیشن موبایل است ابتدا باید مراحل ابتدایی را بدانید.

در ساخت اپلیکیشن نیز مانند بسیاری از علوم مهندسی ابتدای ترین کار جمع آوری اطلاعات از آن چیزیست که باید ساخته شود یعنی نیاز های شما در اپلیکیشن بررسی میشود و اطلاعات مورد نیاز به دست میاید, مرحله دوم مدل سازی نرم افزار است که ما با استفاده از اطلاعات و سلیقه شما در نرم افزار های گرافیکی مدل نرم افزار مورد نظر را به شما تحویل میدهیم, بعد از موافقت شما با مدل ارائه شده ما شروع به ساخت نرم افزار و بعد از ساخت مراحل عیب یابی را انجام میدهیم, خب در این مرحله نرم افزار شما آماده است اما هنوز قابلیت برقراری ارتباط با اینترنت و تبادل اطلاعات را ندارد در این مرحله شما نیاز به یک پایگاه داده که بر روی یک هاست است دارید که اطلاعات شما در آن نگهداری شود خب اکنون شما هم اپلیکیشن دارید هم یک پایگاه داده که اطلاعات خود را بر روی آن ذخیره کنید اما خب! یک چیزی کم است چگونه میتوان بین پایگاه داده و اپلیکیشن ارتباط ایجاد کرد؟

API (Application Programming Interface)

ای پی آی یک نرم افزار واست است که سمت سرور با زبان های سرور مانند c#,php نوشته میشود ای پی آی یک نرم افزار پیچیده است که از یک سری دستورات و توابع تشکیل میشود, به زبان ساده وظیفه ارتباط میان اپلیکیشن و پایگاه داده را دارد.

امنیت در API

بسته های اطلاعاتی که از طریق ای پی آی ردو بدل میشود به راحتی قابل مشاهده است و میتوان آنها را مشاهده کرد که این امر از لحاظ امنیتی بسیار مورد توجه است اما برای این که اطلاعات ما و کاربرانمان در امنیت باشد چه باید کرد؟ بهترین راه برای امنیت ای پی آی رمز گذاری کد های ای پی آی است که توسط الگوریتمی در اپلیکیشن و سرور قابل رمزگذاری و رمزگشایی است که لازمه ی فرایند پیچیده ای است که برنامه نویس به صورت اختصاصی برای هر نرم افزار انجام میدهد, اما در کشور ما خیلی به این امر توجه نشده و خیلی از ای پی آی ها یا رمزگذاری نمیشوند یا از الگوریتم های تکراری برای رمزگذاری آنها استفاده میشود.

گروه نرم افزاری فرایندمدار با پشتوانه دانش بنیان این افتخار را دارد که در ساخت اپلیکیشن شما تمامی مراحل بالا را رعایت کرده و پشتیبانی رایگان برای محصولات خود دارد که هزینه ساخت و نگهداری را برای شما به شدت پایین می آورد.

همچنین ما با استفاده از متد های روز دنیا اپلیکیشن ها را تولید میکنیم که هزینه تولید را کم , کیفیت محصول را بالا و همچنین سازگاری با انواع سخت افزار های مدرن را محقق میسازد.

 

یادتان باشد که ما تیم نرم افزاری شما هستیم نه فروشنده نرم افزار!

 

 جهت مشاوره رایگان همین الان با مشاوران ما تماس بگیرید. تلفن مرکز تماس : 34 و 42487333-021