مزایای استفاده از وب سایت تلفن همراه نسبت به اپلیکیشن بومی

اگر اهداف شما در درجه اول به بازاریابی یا ارتباطات عمومی معطوف می شود، ایجاد یک وب سایت تلفن همراه اولین گام در استراتژی های توسعه ی همراه محسوب می شود. علت این امر آن است که وب سایت مزایایی نسبت به اپلیکیشن موبایل دارد. از جمله این مزیت ها می توان به دسترسی گسترده تر، سازگاری و مقرون به صرفه بودن اشاره کرد.

در این مقاله جهت بالا بردن اطلاعات کاربران، مزایای استفاده از وب سایت نسبت به اپلیکیشن تلفن همراه مورد ارزیابی قرار می گیرد.

قبل از خواندن این مقاله برای آشنایی با تفاوت های کلیدی این دو، می توانید مقاله تفاوت های اپلیکیشن با وب سایت تلفن همراه را مطالعه نمایید.

دسترسی سریع
وب سایت تنها از طریق یک مرورگر در  در تمامی دستگاه ها (iPhon, Android, BlackBerry و ...)  برای کاربران در دسترس است. از سوی دیگر، اپلیکیشن ها قبل از مشاهده محتوا نیازمند دانلود و نصب نرم افزار هستند(یک مانع قابل توجه بین تعامل اولیه و استفاده).

سازگاری با همه ی دستگاه ها

کاربران مختلف با دستگاه های تلفن مختلف می توانند از یک وب سایت استفاده کنند در حالیکه برنامه های تلفن همراه نیاز به توسعه ی یک نسخه ی جداگانه برای هر نوع دستگاه دارند. علاوه بر این آدرس وب سایت به راحتی با سایر فناوری های تلفن همراه نظیر sms، کدهای QR و NFCها قابل یکپارچه شدن است.

به روز رسانی سریع

یک وب سایت از لحاظ انعطاف پذیری برای بروزرسانی محتوا بسیار پویاتر از یک اپلیکیشن است.اگر شما بخواهید طراحی یا محتوای یک وب سایت را تغییر دهید کافی ست صفحه های تغییر یافته را روی سرور قرار دهید تا بلافاصله تغییرات برای همه ی کاربران قابل مشاهده باشد. در صورتی که برای به روزرسانی اپلیکیشن، باید کاربران را برای دانلود و نصب نسخه ی جدید تحت فشار قرار داد.

پیدا شدن آسان

 برای کاربران پیدا کردن وب سایت مورد نظر بسیار آسانتر است زیرا صفحات وب سایت در نتایج جستجو دیده می شوند. از سوی دیگر  دسته بندی کردن صفحات وب سایت در موضوعات مختلف به کاربران کمک می کند تا شما را آسانتر پیدا کنند. مهم تر از همه اینکه بازدیدکنندگان دائمی شما، هنگام استفاده ازتلفن همراه به صورت خودکار به وب سایت تلفن همراه شما هدایت می شوند. در صورتی که پیدا کردن اپلیکیشن ها عمدتا به فروشگاه های نرم افزار محدود می شود.

اشتراک گذاری آسان

آدرس URL وب سایت ها به راحتی با یک لینک ساده بین کاربران قابل به اشتراک گذاری است. (برای مثال در یک ایمیل، یک پیام، یک پست توییتر یا facebook). صاحبان وب سایت ها به راحتی با استفاده از یک لینک در بلااگ ، وب سایت یا حتی در نسخه های چاپی می توانند کاربران را به صفحه ی وب سایت خود هدایت کنند. در حالیکه یک اپلیکیشن به این سادگی قابل به اشتراک گذاری نیست.

دسترسی گسترده تر

از آنجا که وب سایت تلفن همراه در تمام سیستم عامل ها در دسترس است و به راحتی در بین کاربران و در موتورهای جستجو قابل اشتراک گذاری است، قابلیت دسترسی اش به مراتب بیشتر از یک برنامه تلفن همراه است.

عدم امکان حذف

متوسط عمر یک اپلیکیشن بسیار کوتاه است، براساس برخی تحقیقات کمتر از 30 روز، مگر اینکه اپلیکیشن شما منحصربه فرد یا مفید یا (ایده آل) هردو باشد. سوال اینجاست که یک اپلیکیشن تا چه مدت روی دستگاه های تلفن همراه کاربران خواهد ماند؟ در صورتی که وب سایت قابل حذف نیست و همیشه برای بازگشت کاربران در دسترس است.

می تواند یک اپلیکیشن باشد

یک وب سایت تلفن همراه، مثل یک وب سایت استاندارد، می تواند به صورت اپلیکیشن های وب پایگاه داده محور ساخته شود که در این صورت بسیار شبیه اپلیکیشن تلفن همراه خواهد بود. یک اپلیکیشن وب تلفن همراه می تواند جایگزین خوبی برای اپلیکیشن های بومی باشد.

 

 

 جهت مشاوره رایگان همین الان با مشاوران ما تماس بگیرید. تلفن مرکز تماس : 34 و 42487333-021