نرم افزار

نرم‌افزار به مجموعه‌ای از برنامه‌ها اشاره دارد که قادر به انجام برخی از وظایف خاص در یک سیستم کامپیوتری هستند.نرم‌افزارها به طور کلی به دو دسته‌ی نرم‌افزارهای سیستمی و نرم‌افزارهای کاربردی تقسیم می‌شوند.

  1. نرم‌افزارهای سیستمی معمولا در فرآیندهای پس زمینه مشغول به کار هستند.این نرم‌افزارها، کار سخت‌افزار و دیگر برنامه‌ها را هماهنگ می‌کنند.در واقع به عنوان یک لایه، میان سخت‌افزار و برنامه‌های کاربردی قرار می‌گیرند.
  2. نرم‌افزارهای کاربردی یک کار خاص را در سیستم انجام می‌دهند.انواع مختلفی از نرم‌افزارهای کاربردی وجود دارد. آنها فقط برای انجام نیازهای خاصی کار می‌کنند و هدف مشخصی دارند.

 

 

 نرم افزار فرایند مدار

نمونه های دیگر نرم افزار سیستم و آنچه که هر یک انجام می دهند

نرم افزار: برنامه کمکی - معمولاً نرم افزاری که در حین نصب سیستم عامل نصب می شود. برنامه برنامه های کاربردی در تجزیه و تحلیل ، پیکربندی ، ایمن ، بهینه سازی و حفظ سیستم کمک می کند. لیست برنامه های کاربردی - چک دیسک ، تمیز کننده دیسک ، دیافراگم دیسک ، آنالیزور فضای دیسک ، تهیه نسخه پشتیبان از دیسک و غیره
منبع آزاد: نرم افزار منبع باز با کد منبع در دسترس است. نرم افزار یک تلاش فکری یا مشترک برنامه نویسان برای بهبود کیفیت نرم افزار است. معمولاً نرم افزارهایی با مجوز برای آن دسته از برنامه نویسان در دسترس است که می خواهند عملکرد خود را مطابق انتخاب خود تغییر دهند. نمونه ها عبارتند از: Apache ، Tomcat ، Ubuntu ، MySQL (بانک اطلاعاتی) و Firefox و غیره.
نرم افزار دامنه عمومی: نرم افزار دامنه عمومی برای استفاده از نرم افزار در حوزه عمومی آزاد است. نرم افزار را می توان بدون هیچ گونه انتساب اصلاح ، توزیع یا فروخت. این کپی رایت ، نرم افزاری بی سابقه است ، در جایی که نرم افزارهای نرم افزار رایگان و منبع باز دارای حق چاپ هستند.

 

 

 

 جهت مشاوره رایگان همین الان با مشاوران ما تماس بگیرید. تلفن مرکز تماس : 34 و 42487333-021