چرا استفاده از تجربیات کاربران در مدیریت پورتالهای سازمانی و همچنین وب سایتها ضروریست؟

طراحی پورتال سازمانی و تجربه‌ی مشتری

 

شما پیش از این با اصطلاح تجربه‌ی کاربر در طراحی پورتال سازمانی و وب سایت آشنایی داشته‌اید اما در واقع این اصطلاح به چه معناست؟ تجربه‌ی کاربر اصطلاحیست در زمینه‌ی ارتباط هرچه بهتر کاربران با پورتال سازمانی و یا وب سایت شما. این اصطلاح که پیش از این برای بازیهای ویدیویی در نظر گرفته شده بود، بسرعت میان طراحان وب محبوب شده است چرا که در تعیین عادات مرور وب کاربران نقش مهمی دارد. هدف اصلی تجربه‌ی ارتباط مشتری در حقیقت نگهداری از بازدیدکنندگان وب سایت است. به کمک بررسی تجربه‌ی مشتریان میتوان به تجزیه و تحلیل تعامل کاربران اینترنت در ارتباط با پورتال سازمانی و یا وب سایت پیمایش شده پرداخت. در ادامه با اهمیت تجربه‌ی کاربر در طراحی پورتال سازمانی و وب سایت هر چه بیشتر آشنا میشوید.

 

 

اصطلاح "تجربه‌ی کاربر" چیست ؟

 

اصطلاح "تجربه‌ی کاربر" یا User Experience "UX" ابتدا در دهه‌ی 90 در دانشگاه کالیفرنیا ابداع شد. برای اولین بار یک استاد علوم شناختی بود که از این کلمه استفاده کرد. این استاد برای نشان دادن تمام جنبه های ارتباطی صحیح با کاربر. در حال حاضر تجربه‌ی ارتباط مشتری با پورتال سازمانی و یا وب سایت تبدیل به ابزاری اساسی برای حفظ مشتریان شرکت از طریق اینترنت تبدیل شده است.

تجربه‌ی استفاده ی کاربر از پورتال سازمانی و وب سایت با عامل رابط کاربری کاملا متفاوت است. حتی اگر این دو عامل مکمل هم باشند، نقش یکسانی را ندارند. رابط کاربری بطورکل مربوط به جنبه‌ی زیبایی شناسی صفحات وب سایت است در حالیکه اصطلاح "تجربه‌ی کاربر" یا User Experience "UX" به معنای تجربیات کاربر درباره‌ی استفاده از یک محصول یا سرویس خاص است. به بیانی دیگر UX همان اثریست که پس از استفاده از وب سایت یا پورتال سازمانی در ذهن کاربران باقی میماند.

 

5 گام اساسی در زمینه‌ی تجربه‌ی کاربر

 

بطورخلاصه تجربه‌ی کاربر در استفاده از پورتال سازمانی در 5 گام زیر تعریف میشود :

 

  •         استراتژی : درک علت و دلایل ایجاد وب سایت/ پورتال سازمانی برای کاربران مهم است. بنابراین لازم است قبل از طراحی سایت یا پورتال سازمانی، هدف خود از طراحی پورتال سازمانی و وب سایت و همچنین عناصر مورد استفاده در این دو را تعریف کنید.
  •         دامنه : در این مرحله از طراحی پورتال سازمانی/ وب سایت به این پرسش پاسخ میدهید که " چه چیزی را در ابتدا منتشر کنیم؟" بنابراین اولویتهای خود را طوری تنظیم کنید که محتوای تولیدی شما خاص و کاربردی باشد.
  •         ساختار : پس از انتخاب محتوای سایت و یا پورتال سازمانی، زمان آن است که پورتال و یا وب سایت خود را سازماندهی کرده و نمایی کلی از پروژه وب سایت خود داشته باشید.
  •         اسکلت : اولین طرح از پروژه طراحی پورتال سازمانی و وب سایت مدنظر ماست. داشتن اسکلت این امکان را به ما میدهد که عناصر سازمانی را با جزئیات مدنظر قرار داده و آنرا مطابق با ربط کاربری موردنظر، طراحی نماییم.
  •         سطح : پس از تایید محتوای وب سایت/ پورتال سازمانی خود، آنگاه میتوانید علمی تر و ارگونومیک تر به ادامه‌ی روند طراحی پورتال سازمانی/ وب سایت بیاندیشید.

طراحی وب سایت، طراحی پورتال سازمانی 

طراحی پورتال اطلاعات سازمانی خود را به فرآیندمدار بسپارید. 

 جهت مشاوره رایگان همین الان با مشاوران ما تماس بگیرید. تلفن مرکز تماس : 34 و 42487333-021