چرا سازمانها و شرکتها به پورتال سازمانی نیاز دارند؟

طراحی پورتال سازمانی

 

چرا شرکتها و سازمانها باید از پورتال سازمانی استفاده کنند؟

 

پورتال یک درگاه و ابزار هوشمند تحت وب می باشد که برای ارائه خدمات و خودکار سازی فرآیند های سازمانی در وب به کار می رود. استفاده از پورتال موجب می­شود که شرکت ها و سازمان های دولتی و خصوصی بتوانند بخش قابل توجهی از فرآیند ها، استخدام ها، آزمون ها، فرم ها و ... را به صورت آنلاین انجام داده و در وقت و هزینه خود صرفه جویی کنند.سازمانها و ارگانها صرفنظر ازینکه دولتی یا خصوصی باشند همواره امکانات و خداتی را ارائه میدهند. همواره بهتر است که این امکانات و خدمات همواره بصورت آنلاین در خدمت مشتریان و کاربران و طرفهای قرارداد قرار بگیرد. با این شیوه هزینه ها نیز کمتر خواهد شد. و بهترین شیوه برای ارائه ی محصولات و خدمات پورتال (پورتالهای سازمانی) میباشد. از جمله مزایایی که یک پورتال سازمانی به ارمغان میآورد میتوان موارد زیر را برشمرد :

  •         کاهش هزینه های اطلاع رسانی به سازمانها و شرکتها بوسیه پورتالهای سازمانی
  •         دسترسی بیشتر جامعه هدف به اطلاعات محصولات و اخبار مربوطه  24 ساعته و همیشگی در پورتال (پورتال سازمانی)
  •         مجال درج انواع آگهی، فراخوان و مناقصه در پورتال (پورتال سازمانی) بصورت آنلاین
  •         دسترسی به داشبورد مدیریت محتوا برای دریافت گزارشات عملکرد روزانه کارکنان و سازمان و مدیریت محتوا
  •         جمع آوری اطلاعات، فرم سازی هوشمند و آرشیو فرمها و مدارک
  •         جمع آوری اطلاعات به کمک نظر سنجی و پرسشنامه ها
  •         ارائه ساب پورتال (sub portal ) به شرکتها و گروههای زیر مجموعه
  •         استفاده از پورتال (پورتالهای سازمانی) برای راه اندازی سیستم استخدام و گزینش وآزمونهای آنلاین به هدف کاهش مراجعه حضوری داوطلبان
  •         استفاده از پورتال سازمانی برای راه اندازی سیستم ثبت شکایات، انتقادات و پیشنهادات
  •         تولید و ارائه ی محتواهای آموزشی در پورتالهای سازمانی و استفاده از ابزارهای هوشمند برای نمایش اخبار، مقالات و همچنین گالری تصاویر در پورتالهای سازمانی

 

چرا استفاده از پورتالهای سازمانی گسترش یافته است؟

 

امروزه بدلیل گسترش امکانات ارتباطی در قالب فناوری های مدرن، استفاده از اینترنت برای انجام امور مختلف بسیار گسترده تر شده است. در واقع از اینترنت برای انجام انواع خدمات استفاده میشود. در همین راستا پورتالهای سازمانی و امکاناتی که به کاربران خود میدهند مرتبا در حال رشد هستند. در سالهای نه چندان دور از پورتالهای سازمانی صرفا برای اطلاع رسانی و ثبت یکسری داده های کوچک استفاده میشد. اما امروزه در سازمانهای بزرگ، پورتالها انواع خدمات را به کاربران خود ارائه میدهند. بخشی از خدمات متنوعی که پورتالها ارائه میدهند در بالا ذکر شد. امروزه پورتالهای سازمانی متصل به پایگاههای داده قدرتمندی هستند که میتوانند حجم بالایی از اطلاعات، آمار و ارقام را در خود ذخیره کنند.

 

پورتالهای سازمانی مدرن چگونه طراحی شده اند ؟

 

یکی از تغییرات گسترده پورتال ها، هوشمندی رابط کاربری آنها و استفاده از تکنولوژی واکنشگرایی وب (Responsive Web Design)  می باشد. در این نوع از طراحی ساختار لایه‌های سایت به صورت شناور طراحی می‌شود که باعث تنظیم عرض صفحه، سایز متن و ... در ابعاد مختلف می شود که این کار به صورت کاملا خودکار انجام می‌شود. پورتال های ریسپانسیو یا واکنش گرا قابلیت نمایش در همه دستگاه های هوشمند را دارند و دیگر نیازی نیست شما برای هر وسیله جدیدی که در بازار الکترونیک عرضه می گردد یک سایت طراحی کنید. درین صورت نمایش پورتالها منحصر به نمایشگر های بزرگ و PC ها نمی باشد. این قابلیت موجب شده است که کاربران با سهولت بیشتری بتوانند از خدمات پورتال ها استفاده کنند.

 

طراحی پورتال اطلاعات سازمانی خود را به فرآیندمدار بسپارید. 

 جهت مشاوره رایگان همین الان با مشاوران ما تماس بگیرید. تلفن مرکز تماس : 34 و 42487333-021