چگونه ارتباط میان پورتال (پرتال) سازمانی و شرکتمان را بهبود بخشیم ؟

پورتال سازمانی

مزایای پورتال (پرتال) سازمانی

 

  •         منابع خبری و اطلاعاتی مفیدی را به کاربران پورتال (پرتال) سازمانی خود پیشنهاد دهید
  •         برای استفاده ی داخلی سازمان خود یک سایت اینترانت اتخاذ کنید
  •         برای استفاده خارج از پورتال سازمانی خود یک سایت اکسترانت اتخاذ کنید

پورتال سازمانی نوعی وب سایت  است که منابع، محتوا و کاربردهای خاصی را به کاربران ارائه میدهد. پورتال سازمانی نوعی درگاه وب است که برای ارگانها و سازمانهای خاصی طراحی شده و کاربران آن با داشتن نام کاربری و پسورد میتوانند وارد آن شوند. انواع مختلفی از پورتال‌های سازمانی (پرتال) وجود دارد که رایجترین آن پورتال‌های سازمانی اینترانت (داخلی) و پورتال‌های سازمانی اکسترانت (خارجی) میباشند.

طراحی پورتال سازمانی


در پورتال‌های سازمانی منابع خبری و اطلاعاتی مفیدی به کاربران خود ارائه دهید

تحول در دنیای دیجیتال سبب شده تا ابزارهای تجاری بسیاری از انواع مختلف برای افزایش بهره‌وری و سودآوری فراهم شود. بیشتر این ابزارها نرم افزارهایی هستند که یک نیاز عمومی و غیرشخصی سازمان را براورده کرده و بیشتر فعالیت های شرکت به کمک آنها (پورتال های سازمانی) انجام میشود.

مشکلی که در این پورتال‌های (پرتال) سازمانی از پیش طراحی شده وجود دارد این است که بدلیل داشتن انواع ویژگیهایی که مازاد بر نیاز سازمانی شما هستند سبب ایجاد پیچیدگی هایی در روند کار میشوند. با سفارش یک پورتال سازمانی متناسب با نیازهای سازمانتان، فعالیتهای شرکتتان را تسریع کنید. با طراحی مناسب پورتال‌های سازمانی یکی از نیازهای اساسی تحول در تجارت دیجیتال تقسیم درست منابع و فعالیتهای هر کارمند درون سازمان میباشد. به همین دلیل خیلی ضروریست که بر اساس نیاز شرکتتان سفارش طراحی پورتال سازمانی را بدهید.

پورتال سازمانی مزایای بسیاری را برای تجارت الکترونیک شما ارائه میدهد :

منابع و داده‌های خود را بر روی بسترهای موجود در اینترنت و از هر نقطه و مکان بکمک پورتال سازمانی میتوانید مدیریت کنید

به کمک پورتال سازمانی (پرتال) قادر خواهید بود بین سازمان خود و کارکنانتان تعاملی مفید ایجاد کنید

با پورتال سازمانی (پرتال) جستجوی اطلاعات و اشتراک دانش در شرکت خود را تسهیل نمایید

مطالب و اخبار را برای مخاطبان خاص خود پخش کنید

اگر از مدیران شرکت هستید با سفارش و توسعه‌ی پورتال سازمانی شرکت متبوعه، منشور گرافیکی شرکتتان را بخوبی تنظیم کنید : در پورتال سازمانی حیطه‌ی وظایف کارکنان از هم جدا و بخوبی مشخص میشوند.

 

برای فعالیتهای درون سازمانی‌تان سایت اینترانت اتخاذ کنید

اینترانت نوعی پورتال درون سازمانیست که به ارتباطات داخلی و به اشتراک گذاری یکسری از منابع درون سازمان اختصاص دارد. پورتال سازمانی این امکان را به شرکتتان میدهد که اطلاعات ضروری را بتوانید با کلیه کارمندانتان برقرار کنید. بسته به نوع نیاز شما پورتال سازمانی شما میتواند کارایی‌های مختلفی داشته باشد ازجمله سیستم نمایش گردش کار، دیوار اجتماعی، گزارشات، پیام رسان فوری، صندوق پستی، خبرنامه داخلی و ... با داشتن پورتال سازمانی حتی میتوانید آنرا تبدیل به محفظه‌ای برای منابع شرکتتان کنید. اگر شخصی از کارکنانتان بدنبال سندی خاص میگردد باید بتواند آنرا در پورتال سازمانی شرکت پیدا کند. و در نهایت پورتال سازمانی (پرتال) یک منبع آنلاین است که صرفا برای پیشبرد تجارت و منظم کردن امور شما و شرکتتان ساخته شده است.

داشتن یک پورتال سازمانی (اینترانت) اطمینان و انعطاف پذیری بیشتری به کارکنانتان میدهد. با داشتن پورتال سازمانی خواهید توانست میان محتواهای داخلی پورتال و رویدادها انسجام بیشتری برقرار کنید. حتی با پورتال سازمانی قادر خواهید بود که برنامه‌های بیشتری را تنظیم کنید. همه چیز دست خودتان است. هدف از استفاده از پورتال سازمانی (پرتال) در یک ارگان یا شرکت بهره‌وری بیشتر با تمرکز بر روی‌دادهاست. همچون سایر انواع پورتال‌های سازمانی، اینترانت سایتی امن برای کاربرانش میباشد.

 

برای ارتباطات خارج از تشکلات سازمانی از پورتالهای سازمانی (پرتال) اکسترانت استفاده کنید

همچون پورتال سازمانی (پرتال) داخلی اینترانت، پورتال سازمانی برون سازمانی اکسترانت یک درگاه وب است که به شرکت شما و روابط خارجی آن اختصاص داده شده است. به طور کلی یک پورتال سازمانی اکسترانت برای شرکا، مشتریان و همچنین تامین کنندگان مفید و کاربردیست. این فعالیت‌ها درحقیقت بخشی از فعالیتهای پورتال سازمانی داخلی یا اینترانت نیز میباشد. در پورتال سازمانی اکسترانت همچنین میتوان منابع کلیدی را نیز به اشتراک گذاشت. بعنوان نمونه برای رابطه‌ی تجاریتان با سایر شرکتها میتوانید از پورتال سازمانی اکسترانت برای تبلیغات و یا رویدادهای ویژه استفاده کنید. شما قادر خواهید بود سفارشات خرید و فاکتورهای خود را به کمک پورتال سازمانی اکسترانت ردیابی کنید. همچنین میتوانید همگام با تهیه کنندگان سازمانتان، سفارشات خرید و رد‌یابی فاکتور‌ها را به اشتراک بگذارید. در استفاده از پورتال سازمانی اکسترانت هیچ محدودیتی در عملکرد وجود ندارد. برای یک پورتال سازمانی اکسترانت بیش از هرچیز نیازهای کاربران مهم بوده و شناسایی میشوند.

وجود امنیت در پورتال سازمانی اکسترانت خیلی مهمتر از وجودش در پورتال سازمانی اینترانت میباشد چرا که در خارج از محدوده‌ی شرکت شما اشخاصی وجود دارند که همچون غریبه‌ای بیش نیستند و شما میبایست با تنظیم یک مدیریت حساب بسیار ایمن در سطوح مختلف و ایجاد دسترسیهای محدود، پورتال سازمانی اکسترانت خود را ایمن سازی کنید.

 

 جهت مشاوره رایگان همین الان با مشاوران ما تماس بگیرید. تلفن مرکز تماس : 34 و 42487333-021