چگونه در 8 گام وب سایت طراحی کنیم ؟

طراحی وب سایت شخصی ؟ بنظر کمی دلهره آور میرسد، اینگونه نیست؟ نترسید! گروه فرایند مدار اینجاست تا به شما در طراحی وب سایتتان کمک کند و این راهنمای ما به شما کمک میکند که چگونه هر کسی میتواند یک وب سایت ایجاد کند آنهم با چند کلیلک !

بسیاری از افراد فکر میکنند که برای طراحی عالی یک وب سایت میبایست از اهالی سیلیکون ولی باشند یا حتی از ابزارهای پیشرفته برخوردار باشند. اما خبر خوب اینست که تمام این حرفها در طراحی وب سایت پوچ است. در طراحی وب سایت دانستن چند نکته مهم است و گذشته از این حدود 40 % از بازدید کنندگان اگر طراحی وب سایت شما را غیر قابل توجیه بدانند وب سایت شما را ترک خواهند کرد.

در اهمیت طراحی وب سایت میتوانید آنرا با طراحی ماشین مقایسه کنید : اگر ماشین شما قوی ترین موتور را داشته باشد، اما اگر طراحی آن مضحک یا زشت باشد مردم هیچ علاقه ای به خرید آن نشان نخواهند داد. در این جا در وب سایت فرایند مدار ما به شما در زمینه ی طراحی وب سایت 8 مورد را آموزش خواهیم داد، 8 مورد کاربردی برای کمک به شما. باهم مروری کنیم بر 8 مرحله ی طراحی وب سایت :

 

8 مرحله ی اصلی در طراحی وب سایت از نظر گروه فرایند مدار :

1-    هدف و استراتژی وب سایت خود را تعیین کنید

2-    از آخرین روندهای طراحی وب سایت با خبر باشید

3-    بسترهای نرم افزاری خود را برای طراحی وب سایت انتخاب کنید

4-    الگوی دلخواه خود را برای طراحی وب سایت انتخاب کرده و آنرا شخصی سازی کنید

5-    در مورد برند سازی به کمک طراحی وب سایتتان تصمیم بگیرید

6-    وارد وب سایت خود شوید و تمامی محتوای خود را بهینه سازی کنید

7-    وب سایت خود را منتشر کنید

8-    و در نهایت گام آخر تجزیه تحلیل ها و بهبود فضای وب سایتتان میباشد.

در زیر ما هر 8 مرحله را با جزییات بیشتر به شما توضیح داده و دقیقا به شما یاد میدهیم که در هر مرحله چه کاری را باید انجام دهید. اگر علاقمند به طراحی یک وب سایت جدید هستید یا دوست دارید که به وب سایت قبلی خود طرح و رنگ و رویی جدید بدهید، این مقاله در طراحی وب سایت از گروه مشاوران فرایند مدار بهترین راهنمای شماست.

 

1- گام اول : هدف و استراتژی خود را از طراحی وب سایت تعیین کنید

به نظر این یک نکته ی ساده در طراحی وب سایت می آید، اما خیلی مهم است که قبل از آنکه به طراحی وب سایت خود بپردازید، ابتدا باید در مورد هدفتان از طراحی وب سایت شفاف باشید. فراتر از دانستن تاثیر محتوا بر بالا رفتن وب سایت شما و استراتژی محتوا، باید به این فکر کنید که دقیقا قصد دارید با وب سایت خود چه کار و یا خدماتی را ارائه دهید. کاربران را ساده لوح تصور نکنید. اگر صرفا قصدتان از طراحی وب سایت سود آوری برای خودتان یا بیشتر به چشم آمدنتان است، کاربران این نکات را از طریق وب سایتتان متوجه میشوند. طراحی وب سایت شما به طور مستقیم با برند شما در ارتباط است و باید به اندازه ی برندتان معتبر و جذاب جلوه کند.

        « فرهنگ هدف گزاری به سوالات مهمی از جمله اینکه شما چه کسی هستید و به کدام سو میروید پاسخ میدهد. وب سایت های موفق، فراتر از سودآوری به هدف گزاری اندیشیده اند » پونیت رنجن، دلویت

 

برای رسیدن به چه چیزی تلاش میکنید؟

هنگامی که هدف شما مشخص است، خود به خود تمرکز شما به سمت چیزی میرود که تمایل دارید بازدید کنندگانتان آنرا مشاهده کنند. آیا قصدتان از طراحی وب سایت برای نمایش اطلاعات است؟ یا برای فروش محصولاتتان؟ یا برای ورود به سیستمی که دارید؟

پاسخ به این سوالات در نهایت به شما نشان خواهد داد که وب سایت شما چگونه بنظر میرسد و چگونه حس میشود. وجود تجارت الکترونیک بعنوان مثال یکی از عوامل مهم در جذب مخاطب برای وب سایتتان است.

طبق اظهارات شرکت  Crowdspring که از شرکتهای برتر در برندهای دیجیتال است، صفحه اصلی شما میباشد عمیقا بر روی یک محصول و یا معامله ی آن متمرکز باشد، با یک CTA (فراخوان برای اقدام) واضح ! این عبارت بدین معنا میباشد که وجود هدف واضح و اقدام برای اجرا به سادگی برای کاربران تعریف شده باشد.

 

8-گام-در-طراحی-وب-سایت

 • مایکروسافت از صفحه ی اصلی خود برای نمایش تک محصولی تولیدات خود استفاده میکند. شما مشاهده میکنید که نمایش یک محصول و فراخوان برای خرید آن (با نمایش دکمه ی الان بخر!) چه قدر در ذهن کاربران تاثیر گذار است. با در نظر گرفتن گام اول در طراحی وب سایت بعنوان گامی مهم، گفته ای از ولفگانگ برونز را که یک متخصص سئو در یک شرکت جهانی فناوری در زمینه ی هدفگزاری در طراحی وب سایت میباشد، ارائه میدهیم. سخنی که برونز گفته در مورد اهمیت صفحات اول و معرفی هر محصول در صفحات جداگانه و تاثیر آن بر کاربران مختلف به منظور ارائه پیشنهادات و محصولات بصورت جداگانه میباشد. این فرایندیست که به آن تقسیم مشتری میگویند. طبق گفته ی برونز درک مشتریان و آنچه که میپسندند برای پیروزی در هر شغلی ضروریست. این بدان معناست که بر اساس تجربه ای که با تعامل با هر مشتری بدست میاید، میتوانید آنها را سفارشی کرده، بهبود بخشیده ونیازهای مشتریانتان را بهتر برآورده کنید. انجام اینکار تاثیر مستقیمی در تقسیم ترافیک در وب سایتتان دارد. تقسیم ترافیک در وب سایتتان بر اساس نیازها و پسندهای مشتریان اولین گام برای ایجاد فضای کاربری شخصی سازی شده و موفقیت تجاری حاصل از آن است.

 

2-    گام دوم : از آخرین شیوه های طراحی وب سایت باخبر باشید

شیوه های طراحی وب سایت و همچنین طراحی پورتال سازمانی مرتبا در حال تکامل و تحول میباشند اما روندهای متداول دیگری نیز وجود دارد که شما میتوانید از آنها بیاموزید. فقط به این دلیل که امروزه همگی از یک نوع طراحی وب سایت یا یک مدل طراحی پورتال سازمانی استقبال میکنند به این معنا نیست که این نوع از طراحی وب سایت/ پورتال سازمانی برای شما نیز مناسب است.

48% از مردم طراحی وب سایت را بعنوان مهمترین عامل تاثیر گذاری وب سایت میشناسند بنابراین مهم است که وقت گذاشته و به آنچه که رقبایتان در طراحی وب سایت انجام میدهند نگاهی بیاندازید. هر کسب و کاری دارای سبک خاص خود در طراحی وب سایت و یا طراحی پورتال میباشد و شما باید بررسی کنید ببینید که دقیقا چه میخواهید. و اینکه آیا مایلید در بین رقبای خود جا بیفتید و یا خیر؟

الکس واسیلی، از متخصصان برجسته ی برند سازی میگوید که شما همواره میبایست رقبایتان را رصد کرده و بررسی کنید. از نظر واسیلی استفاده از تئوری رنگها در طراحی سایت اهمیت ویژه ای دارد چرا که هر رنگ کاربرد ویژه ای دارد و احساس خاصی را به کاربر شما منتقل میکند. بستگی دارد که شما با طراحی و راه اندازی وب سایتتان قصد دارید چه چیزی را به کاربرانتان منتقل کنید. بعنوان نمونه در وب سایت خبری سی ان ان از رنگ قرمز استفاده شده چرا که قرمز رنگ گرمیست که نشان دهنده ی هیجان است. در حالیکه در وب سایت Ars Technica که بیشتر اخبار مربوط به حوزه ی تکنولوژی را منعکس میکند از رنگ ملایم خاکستری استفاده شده است.

 

طراحی-وب-سایت

طراحی-وب-سایت

 

اگر میخواهید متفاوت و خاص باشید میبایست الگوی انتخاب طرح و رنگ شما متفاوت از آن چیزی باشد که سایرین استفاده میکنند. معمولا شرکت هایی که در حوزه ی فناوری فعالیت میکنند از رنگهای طیف آبی استفاده میکنند. در حالیکه شرکتهای نوپا که تازه وب سایت خود را طراحی کرده و راه انداخته اند از تناژ رنگهای پر جنب و جوش تر استفاده میکنند برای آنکه دیده شوند. اهمیت انتخاب رنگ در طراحی وب سایت و طراحی پورتالهای سازمانی نشان میدهد که چقدر مهم است که قبل از طراحی وب سایت و یا پورتال سازمانی تان دقیقا مشخص کرده باشید که چه میخواهید. حتی در بخش برند سازی نیز انتخاب رنگها اهمیت ویژه ای دارند. در اینجا به شما شیوه هایی را آموزش میدهیم که بتوانید بخوبی خود را در اینترنت مطرح سازید

واکنش های کوچک

واکنش های کوچک در واقع انیمیشن های رنگی کوچکی هستند که در هنگام تعامل کاربر با یک وب سایت صورت میپذیرد. بعنوان نمونه وقتی به پستی در فیسبوک واکنش نشان میدهید و پاسخ میدهید، پاسخ شما بصورت ایموجی ظاهر میشود.

 

طراحی-وب-سایت

 

کاربرد ایموجی ها و انیمیشن های کوچکدر طراحی وب سایت و یا اتاقهای گفتگوی پورتالهای سازمانی سبب انعطاف بیشتر وب سایت و پورتال سازمانی شما میشود. وجود این ایموجی ها برای نشان دادن واکنش های کوچک و بزرگ کاربران سبب ایجاد نقطه ی لمسی میشود که کاربران و بازدید کنندگان احساس کنند در حال برقراری ارتباط با وب سایت شما هستند.

ایجاد خرده تعامل ها در پورتال سازمانی و وب سایتتان برای کاربران میتواند فرم های مختلفی داشته باشد و به دلیل ایجاد رابطه با کاربران از اهمیت بالایی برخوردار هستند. وجود این تعاملهای کوچک در وب سایتهای بزرگ و مشاغل مهم ممکن است خیلی حیاتی نباشد، اما بیشتر وب سایتها میتوانند از این ایموجی ها بهره ببرند.

طراحی وب سایت به شکل قدیمی و بی روح : "Brutalism"

این ایده ی طراحی وب سایت به شیوه ی قدیمی و بی روح در واقع به نوعی آموزه های پیشین ما را نقض میکند و حتی از بیان آن تردید داشتیم. اما دانستن آن خالی از لطف نیست. این سبک از طراحی وب سایت از اواسط قرن بیستم باب شده بود و از نظر بسیاری از کاربران زشت بنظر می­آید اما از نظر ما مشاوران فرایند مدار بنا بر آماری که وجود دارد، این نوع طراحی وب سایت به شیوه ی تک رنگ و قدیمی بسیار خوب بوده و فوق العاده برای کسب و کار شما نتیجه بخش است.

بعنوان نمونه سری به وب سایت خانه مد اسپانیایی بزنید. وب سایت خانه ی مد اسپانیایی Balenciaga یکی از اولین شرکتهای بزرگی بود که از ایده ی طراحی تک رنگ و بیروح (طراحی وب سایت به شیوه ی خشن) استفاده کرد و پس از آن بود که این شیوه در طراحی وب سایت و پورتال سازمانی به شدت فراگیر شد.

 

طراحی-وب-سایت

 

صفحه ی اصلی وب سایت Balenciaga به شدت باورنکردنی نظر میرسد اما کار کردن با این وب سایت بسی لذت بخش است.

لفظ وحشیگری از کلمه ی فرانسوی "brut" به معنای "خام" می آید و منظور بکار بردن شیوه ای کامل، اساسی، جسورانه و قابل توجه در طراحی وب سایت است. این نوع سبک مورد پسند همگان نیست اما کسانی که بدنبال تاثیر عمیق بر مشتریان در کسب و کار خود هستند مطمعنا این سبک را بکار میبرند.

استفاده از چت بات در طراحی وب سایت و پورتال سازمانی

این بخش را با یک آمار شروع میکنیم : هر ساله نزدیک به 1.3 تریلیون دلار برای بخش خدمات مشتریان هزینه میشود. و تخمین زده میشود که چت بات ها میتوانند این میزان را تا 30% کاهش دهند

روزگاری که از چت رومها ابزاری همچون ابزاری شیک و فرمایشی استفاده میشد، تمام شده. امروز از سرویس چت در بخش خدمات مشتریان استفاده ی گسترده ای میشود. عمده ترین امتیاز چت باتها صرفه جویی در زمان و مقرون به صرفه بودن آنهاست. آنها 24 ساعت شبانه روز و 7 روز هفته کار میکنند تا شما وقت آزادتری برای ادامه کار یا سایر امور خود داشته باشید. با استفاده از چت باتها در قسمت خدمات مشتریان بعنوان نیروی کار، میتوانید مبلغ زیادی را پس انداز کنید.

مطمعنا چت بات ها ابزارهای کاملی نیستند اما همینکه با داشتن هوش هیجانی و همچنین ارائه ی پشتیبانی مناسب میتوانند روز به روز بهتر شوند و پیشرفت کنند. امروزه بهترین زمان برای استفاده از چت باتهاست.

 

گام سوم : بستر نرم افزاری خود را برای طراحی وب سایت انتخاب کنید

هنگامی که به یک طراحی حرفه ای وب سایت فکر میکنید اولین چیزی که به ذهنتان میرسد سپردن این کار به طراحان حرفه ای وب سایت است، درسته ؟ شرکت های بزرگ و حرفه ای طراحی وب سایت، طراحی های بسیار حرفه ای برای شما انجام میدهند. البته راه دیگری نیز وجود دارد : ابزارهای آنلاین DIY. این ابزارهای آنلاین ساخت وب سایت و سیستم عامل های تجارت الکترونیک به شما کاربران این امکان را میدهند که وب سایت خود را طراحی و ایجاد کنید بدون آنکه نیاز باشد که حتی یک خط کد نویسی بلد باشید!

ابزارهای طراحی وب سایت مختلفی وجود دارند که هر کدام از کیفیتها و توانایی های مختلفی برخوردارند. ما کارشناسان گروه طراحی وب سایت فرایند مدار بهترین این ابزارها را جستجو کرده ایم و میتوانیم بهترین گزینه ها را درین زمینه به شما معرفی کنیم. در بخش پایین سه گزینه ی برتر برای طراحی وب سایت های معمولی و فروشگاهی را به شما معرفی میکنیم که ابتدا از برترین آن شروع میکنیم : WordPress

وردپرس (WordPress) چگونه کار میکند ؟

WordPress.org یک سیستم مدیریت محتواست و همچنین بدانید که بهترین پلت فرم طراحی وب سایت است. ورد پرس به شما امکان کنترل کامل وب سایت را از نظر ظاهری میدهد و از نظر فنی استفاده از آن رایگان است چرا که طراحی وب سایت هزینه های جانبی دیگری در بر دارد از جمله هزینه میزبانی وب، امنیت، نام دامنه و سایر افزونه ها.

از بزرگترین مسائل وردپرس این است که برای استفاده از آن یا باید کد نویسی بلد باشید و یا آنکه برای استفاده از آن یک برنامه نویس حرفه ای را به استخدام خود درآورید چرا که در غیر اینصورت استفاده از وردپرس در طراحی وب سایت غیرممکن خواهد بود. به همین دلیل ما معمولا توصیه میکنیم کسانیکه شخصا قصد دارند وب سایت خود را بسازند خوب است که همزمان با کار کردن با یک تیم نرم افزاری از سیستم عاملهای تجارت الکترونیک نیز استفاده کنند.

طراحی وب یا سازندگان وب سایت

اگر قصدتان از طراحی وب سایت ساخت یک فروشگاه آنلاین نیست، استفاده از ابزارهای طراحی وب سایت بهترین راه برای جذب مخاطبان به سمت وب سایتتان خواهد بود. در این مقاله به معرفی ده مورد از بهترین ابزارهای سازنده ی وب سایت میپردازیم، این نوع وب سایتها همه ی نیازهای شما را برطرف کرده و اهداف شما را عملی میکنند. برای یک مرور کلی به نمودار اینفوگرافی زیر نگاهی بیندازید :

 

 رده-بندی-وب-سایت

طراح وب Wix

 

جوانب مثبت وب سایت ساز Wix

 •         ویرایشگر بصری بسیار آسان برای استفاده
 •         ارزش بالا در سرمایه گذاری بر استفاده از این سایت
 •         کمک و پشتیبانی قوی
 •         Wix وب سایت سازیست که کاربران ما بیشترین توصیه برای استفاده از آن را دارند

 

جوانب منفی وب سایت ساز Wix

 •        بعد از راه اندازی وب سایتتان نمیتوانید الگوها را تغییر دهید       
 •        برای دادن امکانات بیشتر به وب سایتتان ممکن است نیاز باشد هزینه هایی را اختصاص دهید
 •        برای رسیدن به بهترین حالت، میزان گزینه های تنظیمات بسیار زیاد هستند

نرم افزار Wix بعنوان بهترین سازنده ی وب سایت در بازار نرم افزارهای وب سایت ساز شناخته میشود. استفاده از ابزار ویرایش گر این نرم افزار به شیوه ی کشیدن و رها کردن به شما امکان کنترل خلاقانه در طراحی وب سایت و یا پورتال سازمانی تان را میدهد. و این امکان را به شما میدهد که تمام محتوای مورد نظر خود را به زیبایی و خلاقیت هر چه تمام تر اضافه کنید.

 

طراحی-وب-سایت

در این وب سایت ساز یک الگوی طراحی حرفه ای وجود دارد که مجموعه ای از ویژگی های شگفت انگیز در این نرم افزار وب سایت ساز در کنار هم قرار گرفته­اند و همچنین در کنار آن یک فروشگاه بزرگ پراز برنامه ­های نصبی مختلف وجود دارد که در آن میتوانید نرم افزارهای مورد نیاز خود را نصب کنید. در صورت تمایل، گروه فرایند مدار به شما نحوه ساخت وب سایت به کمک برنامه ی وب سایت ساز ویکس را میدهند.

در جدول زیر میتوانید برخی از قابلیت های وب سایت ساز ویکس را مشاهده نمایید و بهتر متوجه شوید که چرا طراح وب سایت ویکس در صدر قرار دارد :

طراحی وب سایت 

طراح وب Squarespace

 

نکات مثبت وب سایت ساز Squarespace

 •         بهترین قالبها از نظر طراحی و انعطاف پذیری
 •         ارائه بهترین کیفیت موجود در بازار طراحان وب سایت در ساخت وب سایت
 •         کنترل کاملا سفارشی ساز بدون نیاز به برنامه نویسی

نکات منفی وب سایت ساز Squarespace

 •         تعداد محدود برنامه های قابل خرید
 •         برای آماتورها و کسانی که با طراحی وب سایت چندان آشنایی ندارند محیط چندان دوستانه ای ندارد

Squarespace بخاطر داشتن الگوهای جالب توجهش همواره مورد توجه عکاسان، هنرمندان، طراحان گرافیک و ایده پردازان خلاق است و به داشتن الگوهای جالب توجهش همواره افتخار میکند.

طراحی وب سایت

نرم افزار وب سایت ساز Squarespace مجموعه ای از ویژگی های باکیفیت را داراست. با مشاهده ی جدول زیر میتوانید قابلیتهای این نرم افزار وب سایت ساز را ببینید : 

طراحی وب سایت

 

وب سایت ساز weebly

 

ویژگی های خوب وب سایت ساز weebly

 •         مناسب برای کسب و کارهای کوچکی قصد پرورش یافتن دارند با ابزارهای مناسب برای تبدیل وب سایت به یک وب سایت حرفه ای و بزرگ
 •         قالبهای قابل تنظیم
 •         راهنمای سئوی واقعا مفید در مرکز کمک و پشتیبانی وب سایت ساز Weebly

 

ویژگی های منفی وب سایت ساز Weebly

 •         در این وب سایت ساز طراحی سفارشی و مطابق میل تا حدی محدود است مگرینکه به پاسخدهی کدهایی که وارد میکنید اطمینان داشته باشید
 •         هیچ گزینه ی بازگردانی شخصی وجود ندارد و اگر سایت شما پایین بیاید میبایست کاملا به تیم پشتیبانی Weebly اعتماد کنید
 •         هیچ گزینه ای برای طراحی خودکار بکمک هوش مصنوعی وجود ندارد. در اینجاست که یک وب سایت ساز صرفا از اطلاعاتی که در اختیار دارد برای ساخت اتوماتیک وب سایت یا پورتال شما استفاده میکند.

Weebly بعنوان وب سایت سازی در تمام سطوح تعریف شده است اما واقعیت این است که این وب سایت ساز برای ساخت وب سایت های کوچک توانمند است. این وب سایت ساز دارای طیف گسترده ای از قالب ها برای انتخاب و همچنین مجهز به یک ویرایشگر جهت کشیدن و رها کردن است که کار با آن بسیار آسان میباشد.

وقتی شروع به مشاهده ی ویژگی های Weebly میکنید علاقمند میشوید که به کمک این ابزار وب سایت و یا پورتال خود را بسازید. در این وب سایت ساز صدها ابزار و انتخاب  برای شما وجود دارد که کار با بیشتر آنها فوق العاده است. برای آشنایی بیشتر با نقاط قوت Weebly به جدول زیر نگاهی بیاندازید :

طراحی وب سایت

طراحی وب سایت

 

طراحی وب سایتها : پلت فرمهای تجارت الکترونیک

 

سیستم عامل های تجارت الکترونیک شیوه ی کارکردشان بسیار شبیه به نرم افزارهای ساخت وب سایت میباشد اما بطور خاص برای راه اندازی فروشگاه های آنلاین طراحی شده اند. برخی از این پلت فرمهای تجارت آنلاین صرفا برای راه اندازی فروشگاه آنلاین ساخته شده اند و برخی دیگر از آنها همچون Wix ابزارهای ساخت وب سایت هستند که همزمان دارای ویژگی های تجارت الکترونیک میباشند.

 

8گام در طراحی وب سایت

 

ویژگی های مثبت فروشگاه آنلاین ساز Shopify

 •         محصول خود را همزمان در چندین فروشگاه میتوانید بفروش برسانید : Facebook، Instagram،Amazon و eBay.
 •         سیستم مدیریت موجودی بسیار عالی که به شما کمک میکند فروشگاهتان را به شیوه ای خوب مدیریت کنید.
 •         دارای بخش امتیاز مشتریان و ویژگی های فروش و فروشگاه ها

 

ویژگی های منفی فروشگاه آنلاین ساز Shopify

 •         میبایست بخش اصلی فروشگاهتان را مابین ویرایشگر و داشبورد تنظیمات ایجاد کنید. بدین معنا که صرفا میبایست بین این دو حرکت نمایید.
 •         در پلت فرم Shopify محاسبه گرهای هزینه معاملات را فقط میتوانید از Shopify Payments بگیرید.
 •         اگر از یک تنظیم به تنظیمات دیگر و ویرایش دیگر مطالب بروید، محتوا بطور خودکار اصلاح نمیشود.

 

فروشگاه آنلاین ساز Shopify یک سروگردن بالاتر از همنوعان خود بعنوان پلت فرم طراحی فروشگاه آنلاین است. در این پلت فرم طیف وسیعی از ابزارهای مختلف برای طراحی فروشگاه با توجه نوع محصولات شما وجود دارد. و به کمک ویژگی های فروشی که در اختیارتان میگذارد میتوانید محصولاتتان را بیشتر از آنچه که هست نشان دهید و بفروش برسانید.

با وجود آنکه پلت فرم Shopify عالی است اما با وب سایت تفاوتهایی نیز دارد. این پلتفرم به شما این امکان را میدهد که با زدن کانال از فروشگاهتان به بازارها و رسانه های اجتماعی مختلف، دسترسی به فروشگاهتان را برای مشتریان گسترده تر کنید.

در این نمودار میتوانید نحوه عملکرد پلت فرم Shopify را در سنجش پلت فرم فروشگاه آنلاین ساز ما مشاهده نمایید :

طراحی وب سایت

طراحی وب سایت

 

فروشگاه آنلاین ساز Shopify با ابزارهای ساخت و طراحی وب سایت کمی متفاوت میباشد چرا که بیشتر تنظیمات را طریق داشبورد اعمال میکنید و نه یک ویرایشگر.

در رابطه با فروشگاههای آنلاین مواردی چون بازاریابی، موجودی کالا، حمل و نقل، نرخ هر کالا و موارد زیاد دیگر وجود دارد که میبایست در نظر داشته باشید، معقول بنظر میرسد که برای مدیریت تمام این موارد مرکز واحدی را در پلت فرمتان در نظر بگیرید.

 

وب سایت فروشگاه آنلاین ساز Wix (طراحی وب سایت فروشگاه آنلاین)

 

در ابتدا به معرفی مزایا و معایب وب سایت فروشگاه آنلاین ساز Wix میپردازیم. (طراحی وب سایت فروشگاه آنلاین)

 

مزایای استفاده از طراحی وب سایت فروشگاه آنلاین ساز Wix

 

 •         استفاده از طرحهای چشم نواز. با این طراحی وب سایت فروشگاه آنلاین ساز Wix قادر خواهید بود فیلمهای مربوط به محصولاتتان را آپلود کرده تا مشتریانتان تجربه ی بهتری از خرید داشته باشند.
 •         ارائه ابزارهای پیشرفته ی تجارت الکترونیک از جمله بازیابی سبد خرید رها شده برای جلب توجه مشتریانی که در مرحله ی پرداخت قرار دارند به کمک طراحی وب سایت فروشگاه آنلاین ساز Wix.
 •         ایجاد فروشگاه آنلاین به چند زبان : با استفاده از طراحی وب سایت فروشگاه آنلاین ساز Wix میتوانید وب سایتتان را به چند زبان ایجاد کنید و مخاطبانی در سطح بین الملل برای خود ایجاد کنید.

 

معایب استفاده از طراحی وب سایت فروشگاه آنلاین ساز Wix

 

 •         در طراحی وب سایت فروشگاه آنلاین ساز Wix قابلیت ادغام رسانه ای و اشتراک گذاری محتوا با هیچ یک از رسانه های اجتماعی چون Facebook، Instagram، Pinterest وجود ندارد.
 •         شاید این مورد عجیب باشد ولی وجود آزادی بسیار زیاد برای ابراز خلاقیت در طراحی وب سایت فروشگاه آنلاین ساز Wix جز نکاتیست که برای وب سایت فروشگاه آنلاین ساز Wix مد نظر قرار میگیرد.

آیا پیش از این از نرم افزار طراحی وب سایت Wix استفاده کرده اید؟ اگر پاسخ شما مثبت است باید بگوییم که استفاده از طراحی وب سایت فروشگاه آنلاین ساز Wix تجربه­ی کاملا متفاوتیست. با اینکه وب سایت فروشگاه آنلاین ساز Wix نمیتواند با طراحی وب سایت فروشگاه آنلاین ساز فروشگاه Shopify رقابت کند، اما برای کسانیکه میخواهند فروشگاه ساده ای داشته باشند که نیازی به بخشهای متنوعی ندارد Wix انتخاب مناسبیست.

هرکسیکه محصولی را میفروشد و یا خدماتی را ارائه میدهد میتواند از طراحی وب سایت فروشگاه آنلاین ساز Wix بهره ببرد. بعنوان مثال اگر در گروهی قرار دارید که هدف شما فروش تور و ارائه ی اطلاعات تور است میتوانید از طراحی وب سایت فروشگاه آنلاین ساز Wix بهره ببرید.

 

طراحی پورتال سازمانی

ممکن است شما بخواهید محصولات جدیدی را برای فروش به محصولات قبلی تان اضافه کنید. با استفاده از طراحی وب سایت فروشگاه آنلاین ساز Wix میتوانید بخش جدیدی را به فروشگاهتان برای فروش محصول مورد علاقه تان اضافه کنید بدون آنکه نیازی باشد یک فروشگاه جدید از نو طراحی کنید. طراحی وب سایت فروشگاه آنلاین ساز Wix طرحهای جذابی را برای ارائه محصولات به مشتریان نشان میدهد بگونه ای که توجه آنها جلب میشود. در این بخش به ارزیابی قابلیت های وب سایت فروشگاه ساز Wix میپردازیم :

طراحی فروشگاه آنلاین

 

وب سایت فروشگاه آنلاین ساز BigCommerce (طراحی وب سایت فروشگاه آنلاین)

 

پیش از هر چیز به بررسی نقاط برتر و نقاط ضعف وب سایت فروشگاه آنلاین ساز BigCommerce میپردازیم و بعد از آن راجع به توانمندیهای این وب سایت و کمکی که در طراحی وب سایت به شما میکند صحبت خواهیم کرد.

 

مزایای وب سایت ساز BigCommerce

 

 •         مقیاس پذیرترین پلتفرم (طراح وب سایت) تجارت الکترونیکی موجود ( طراحی وب سایت با ابعاد مختلف و قابل انعطاف برای ساخت انواع کاربری ها )
 •         دارای ویژگی هایی برای طراحی وب سایت داخلی بیش از سایر طراحان وبسایتهای فروشگاهی
 •         امکان اتصال به کانالها و شبکه های اجتماعی چون فیسبوک، اینستاگرام و پینترست بکمک این ابزار طراحی وبسایت فروشگاهی جهت فروش بیشتر و کسب مشتریان بیشتر
 •         مجهز به ابزارهای سئو فوق العاده جهت طراحی وب سایت فروشگاهی

 

نقاط ضعف وب سایت ساز BigCommerce

 

 •         برای مبتدیان تجارت الکترونیک کار با این طراح وب سایت تا حدی دشوار است
 •         پس از طراحی وب سایت فروشگاه آنلاینتان، هیچ اپلیکیشن موبایلی برای استفاده از آن ارائه نشده است.

 

از میان سه وب سایت سازی که تا بحال معرفی شده اند، BigCommerce بسیار بیشتر از دو طراح وب سایت پیشین مناسب برای قالب طراحی وب سایت های فروشگاهی و تجاریست. از BigCommerce بعنوان یکی از بهترین سیستم عامل ها برای طراحی فروشگاه آنلاین یاد میشود.

ویژگی های نرم افزار BigCommerce در طراحی وب سایت فروشگاهی بسیار بیشتر از ویژگیهای طراحی وب سایت فروشگاهی Shopify است. در مورد Shopify بسیاری از برنامه ها هزینه در بر دارند اما در وب سایت طراحی فروشگاه آنلاین BigCommerce هزینه ماهانه نصب بسیاری از برنامه ها رایگان میباشد.

از سویی دیگر استفاده از نرم افزار طراحی وب سایت فروشگاه آنلاین BigCommerce سخت تر از استفاده از نرم افزار طراحی وب سایت فروشگاه آنلاین Shopify میباشد. برخی از اصطلاحات استفاده شده در این نرم افزار طراحی وب سایت کاملا فنی بوده و طراحی وب سایت برای شما میتواند کاملا پیچیده باشد، بدین معنا که استفاده از BigCommerce چندان هم ساده و ابتدایی نمیباشد.

طراحی وب سایت

BigCommerce یک طراح وب سایت فروشگاه اینترنتی قدرتمند است که دارای هزاران هزار ابزار داخلی میباشد. بر اساس آنچه که گروه طراحی وب سایت فرایندمدار در مورد طراح وب سایت BigCommerce آزمایش کرده بودند، به نتایج رسیدند :

طراحی وب سایت

 

 

نرم افزار طراحی وب سایت BigCommerce همچون یک پلت فرم وب سایت ساز برای کسانیکه از نظر فنی مهارت بیشتری دارند و دارای بودجه هستند مناسب است. این نرم افزار طراحی وب سایت دارای مهارتهای فروش تکنیکی میباشد و تخصصیست. توصیه ما آن است که فروشگاههای آنلاینی که صرفا بدنبال فروش چند محصول در ماه هستند، بهتر است از پلت فرم های که ویژه ی ساخت وب سایت فروشگاههای آنلاین هستند استفاده کنند.

 

گام چهارم : الگوی دلخواه خود را برای طراحی وب سایت انتخاب کرده و آنرا شخصی سازی کنید

 

اکنون شما به مرحله ای رسیدید که در مورد اهداف طراحی وب سایت خود بسیار واضح هستید و میدانید که در زمینه ی طراحی وب سایت دقیقا چه میخواهید و به آخرین متدهای طراحی وب سایت نیز توجه داشته اید. اگر در ذهن خود همچنان ایده هایی را در زمینه های طراحی وب سایت میپرورانید و مایلید که برای طراحی وب سایتتان ایده های بهتری داشته باشید و نیاز به یک الگو دارید مطلب زیر را در ادامه مطالعه نمایید.

الگوی طراحی وب سایت چیست ؟ یک الگو در طراحی وب سایت که از آن بعنوان موضوع نیز یاد میشود، طراحی وب سایت میباشد. برای بیان دقیقتر راجع به طراحی وب سایت برای شما مثالی میزنم : به الگویی چون ساختار خانه  تان بیاندیشید. پیش از آنکه تمام خانه ی خود را با وسایل مختلف پر کنید به ظاهر اصلی خانه اهمیت میدهید، به آنچه که طرح نامیده میشود.

در زمینه ی انتخاب طرح برای طراحی و شکل دهی به وب سایت، بیشتر نرم افزارهای وب سایت ساز قالبهای مختلفی را به شما ارائه میدهند که با محتواهای نمادین (برای نمونه) پر شده اند. بطور کلی الگوهایی که در ابزارهای وب سایت ساز معرفی شده اند در هر شاخه و صنعتی به دو دسته تقسیم میشوند و این تقسیم بندی در الگوهای طراحی وب سایت کمک میکند که مواردی را که با خواسته ی شما بیشتر مرتبط است  پیدا کنید. در هر دسته از گروه بندی مشاغل، قالبهایی با ویژگی های خاص تعریف شده که در هر حیطه ای مربوط به آن صنعت میباشند. این امر سبب میشود که در طراحی وب سایت، در وقت شما برای اضافه کردن این موارد بصورت دستی صرفه جویی شود.

8گام در طراحی وب سایت 

برای مثال اگر مایلید که وب سایتی برای کافی شاپ جدید خود بسازید، میتوانید الگوهای موجود در زیر کلمه ی "کافه" را ببینید. بسیاری از این قالبهای آماده برای ساخت وب سایت دارای فرم تماس، صفحه منو و مشخصات تماس نیز میباشند چرا که در تمام وب سایت ها یک چنین صفحاتی قابل مشاهده است.

پیش از آنکه برای ساخت وب سایت خود با پلت فرمهای وب سایت ساز شروع به ویرایش کنید، میتوانید تصویر واضحی از آنچه که بنظر میرسد بدست آورید و مهمتر آنکه آیا وجود یک چنین پیش فرضهایی متناسب با نیازهای شما هست یا نه؟

 

8گام در طراحی وب سایت

با مشاهده ی این نمونه از طراحی وب سایت «کافی شاپ»، ارزش این را دارد که سایر طراحی ها با همین موضوع را نیز مشاهده نمایید.

در مطالعات مربوط به تعامل کاربران با وب سایتها، تحقیقات نشان میدهد که کاربران وب سایتها مایلند اطلاعات را با سرعت و پیمایش سریعتری پیدا کنند تا آنکه با صفحات مختلف در یک وب سایت غافلگیر شوند. اگر وب سایت شما صرفا به یکسری اطلاعات اولیه نیاز دارد، نیکوست که به ارزش الگوی یک وب سایت یک صفحه ای بیاندیشید.

 

 جهت مشاوره رایگان همین الان با مشاوران ما تماس بگیرید. تلفن مرکز تماس : 34 و 42487333-021