چگونه میتوان یک پورتال سازمانی موفق را طراحی کرد؟

طراحی پورتال سازمانی

 

طراحی پورتال سازمانی واکنش­گرا (ریسپانسیو)

طراحی پورتال سازمانی که برای دستگاههای تلفن همراه بهینه شده باشد (طراحی پورتال واکنش­گرا) در ایجاد بستری آنلاین برای جذب مشتریان اهمیت بسیاری دارد. امروزه با افزایش مداوم کاربران موبایل، اهمیت طراحی پورتالهایی که در تمامی دستگاههای دیجیتال بخوبی نمایش داده شوند، بیش از پیش نمایان میشود. طراحی پورتال سازمانی واکنش­گرا، به پورتال سازمانی­تان اجازه میدهد تا بطور خودکار و متناسب با نیازهای بازدیدکنندگان تنظیم شود. با طراحی پورتال و وب سایت خود به شیوه­‌ی واکنش­گرا (ریسپانسیو) تجربه­‌ی بهینه‌ای از حضور کاربران­تان در پورتال-وب سایت‌تان به آنان هدیه دهید. طراحی ریسپانسیو پورتال سازمانی حتی به وضعیت رقابتی شما در میان سایر رقبای­تان نیز کمک میکند.

 

تصویر‌سازی حرفه­‌ای یا استفاده از تصاویر حرفه­ ای در پورتالهای سازمانی

فرض کنید بعنوان مثال یک پورتال در زمینه­‌ی فروش املاک و مستغلات دارید. در این پورتال آگهی­‌های مختلف مربوط به فروش املاک و منازل مسکونی را برای کاربران خود به نمایش میگذارید. هرچه که از تصاویر بیشتر و باکیفیت­تری برای نمایش املاک استفاده کنید، رضایت بیشتری را در میان کاربران خود ایجاد کرده­‌اید. چرا که استفاده از تصاویر واضح در پورتال سازمانی دقیقا به کاربر کمک میکند که با چه چیزی مواجه است و مطالب مربوط به چه موضوعی را مطالعه میکند. این عکسها اطلاعات کافی در اختیار بازدید کنندگان پورتالتان قرار میدهد و کنجکاوی کاربران­تان را بر می­‌انگیزد. با اینکار اولین گام اساسی برای تبدیل یک بازدیدکننده به مشتری را برداشته­‌اید.

 

گزینه جستجوی پیشرفته در پورتال سازمانی

با ایجاد گزینه جستجوی پیشرفته در پورتال سازمانی خود به مشتریان خود اجازه دهید دقیقا آنچه را که بدنبال آن هستند، پیدا کنند. مجددا برمی­گردیم به مثال قبلی­‌مان : پورتال آژانس املاک و مسکن. فرض کنید که مشتری شما با بودجه­‌ای مشخص دنبال نوعی خاصی از ملک میباشد. با تجهیز پورتال املاک و مستغلاتتان به موتور جستجوی پیشرفته، مشتریان خود را در یافتن آنچه که بدنبالش هستند یاری میکنید. به کمک موتور جستجوی پیشرفته، مشتریان میتوانند لیست املاک را براحتی در پورتال سازمانی بصورت مرتب شده بیابند. وجود ویژگی­های دیگری چون نقشه ساختمان و یا "موارد دلخواه" به بازدیدکنندگان پورتال کمک میکند تا بتوانند علایق­شان را در یک لیست سفارشی سامان دهند. و به این شکل یک تجربه‌ی آنلاین بهینه را در اختیار آنها قرار دهید.

 

اطلاعات تماس جامع و کامل در پورتال سازمانی

وجود اطلاعات تماس در پورتال سازمانی برای بازدیدکنندگان این امکان را فراهم میکند که با سازمان شما در تماس بوده، موقعیت مکانی­تان را براحتی بیابند و هر اطلاعات لازم دیگری را به سرعت و به راحتی در پورتال­تان پیدا کنند. وجود اطلاعات کامل ارتباطی در پوتال سازمانی به اعتبار کسب و کار شما می­افزاید و اعتماد بیشتری را در میان مشتریانتان نسبت به سازمان شما ایجاد میکند. همچنین اضافه کردن یکسری ویژگیهای اضافی چون بررسی­ها، گزارش­ها، توصیفات مشتریان و... به مخاطبان شما کمک میکند تا از کارهایی که انجام میدهید و تاثیری که در صنعت مربوط به کسب و کارتان میگذارید، ایده بهتری بدست بیاورید.

 

 

طراحی پورتال اطلاعات سازمانی خود را به فرآیندمدار بسپارید. 

 جهت مشاوره رایگان همین الان با مشاوران ما تماس بگیرید. تلفن مرکز تماس : 34 و 42487333-021