چگونه یک شرکت مهندسی نرم‌افزار را انتخاب کنیم؟

انتخاب یک شرکت مهندسی نرم‌افزار برای محصول شما، مانند انتخاب یک پیمانکار برای ساختن خانه‌ای جدید است. شما برای انتخاب پیمانکار مناسب، آنها را به دقت بررسی می‌کنید؛ زیرا می‌دانید ماه‌ها یا حتی سال‌ها با آنها درگیر خواهید بود. مهمتر از همه، پیمانکاران نقش پررنگی در موفقیت یا شکست یک پروژه دارند.

در ادامه به بررسی شرایط و نکاتی می‌پردازیم که باید در انتخاب یک شرکت مهندسی نرم‌افزار خوب در نظر بگیریم.

  • عدم پذیرش ارزان‌ترین پیشنهاد: انتخاب یک شرکت مهندسی نرم‌افزار مانند خرید یک محصول از سایت دیجی‌کالاست. هر زمان که ارزان‌ترین کابل آیفون را خریداری کرده‌اید، احتمالا بعد از یک یا دو هفته پشیمان شده‌اید.

اگر شما ارزانترین پیشنهاد را انتخاب کنید، به احتمال زیاد در پایان پروژه هزینه بیشتری را متحمل خواهید شد. این موضوع می‌تواند دلایل مختلفی مانند ضعف در کدنویسی، عدم تست صحیح محصول، مشکلات پشتیبانی و نگهداری، عدم مستندسازی و... داشته باشد. حتی در بدترین حالت ممکن است، پس از اتمام پروژه مجبور شوید برنامه را از اول بازنویسی کنید. بنابراین همیشه ارزان بودن به نفع شما نیست و به جای انتخاب ارزان‌ترین پیشنهاد، بهترین پیشنهاد را انتخاب کنید.

 

  • پیوند و ارتباط: شرکتی را پیدا کنید که به طور مداوم برای بهبود فرآیند توسعه و تولید نرم‌افزار، جلساتی را ترتیب دهد. می‌توانید از ابزارهای مدیریت پروژه مانند Jira، Trello، Asana و ... برای ارتباط بهتر استفاده کنید.

 

  • استفاده از کلمه  «نه»: در صورت لزوم به‌راحتی «نه» بگویید. به‌طور مثال:

               - نه، شما نباید ابتدا این ویژگی را اضافه کنید.

               - نه، ما با Python کار نمی‌کنیم، تمرکز ما روی JavaScript است.

               - نه، شما باید دستگاه‌های مختلف را در نظر بگیرید.

 

  • انتخاب شرکت مهندسی هم‌سطح: اگر شرکت نرم‌افزاری انتخابی شما بیش از حد بزرگ باشد، مطمئناً به شما توجه کافی نخواهد داشت.همچنین اگر آنها را از میان شرکت‌های بیش از حد کوچک انتخاب کنید، ممکن است تجربه کافی برای انجام کار شما را نداشته باشند. بنابراین انتخاب شرکتی هم‌سطح با نیاز نرم‌افزاری شما امری ضروری است.

 

  • استفاده از مدل مارپیچ در اجرا پروژه : این شرکت باید مشتاق باشد تا در اسرع وقت پیشرفت پروژه را به شما نشان دهد.هر بخش از پروژه، باید با ارائه نسخه آزمایشی محصول به پایان برسد.

نسخه‌ی نمایشی هفتگی بخشی از روند توسعه است که تأثیر زیادی بر کیفیت فرآیند و سرعت توسعه پروژه دارد.

 

 جهت مشاوره رایگان همین الان با مشاوران ما تماس بگیرید. تلفن مرکز تماس : 34 و 42487333-021 

 

جویا شدن نظرات: درباره شرکت، در اینترنت جستجو کنید و نظر مشتریان آنها را در سایت‌هایی نظیر Facebook، Google+ و... بخوانید. این کار باعث می‌شود تا دید خوبی درباره شرکت پیدا کنید.

 

اگر در پی یافتن شرکتی مناسب برای انجام پروژه نرم‌افزاری خود هستید نگاهی به شرکت نرم‌افزاری فرایندمدار نیز بندازید. مشاوره با فرایندمدار رایگان است! همین حالا با ما تماس بگیرید.