چگونه BI به استارت آپ ها کمک می کند؟

هوش تجاری- دسترسی فوری هوش تجاری ممکن است تنها برای سازمان های بزرگ که با حجم وسیعی از اطلاعات سر و کار دارند مفید به نظر برسد، در حالیکه کسب و کار های کوچک نیز برای تحلیل و استفاده مناسب از داده های خود نیاز به هوش تجاری دارند.

BI، صرف نظر از بزرگی یا کوچکی کسب و کار شما، می تواند در مدیریت داده ها به شما کمک می کند.Startup ها هنگام تولید یک محصول جدید یا راه اندازی خدمات جدید برای شناسایی و اولویت بندی مسائل می توانند از BI استفاده کنند. تولید محصول یا خدمات جدید بدون برنامه ریزی امکان پذیر نیست.

هدف نهایی BI کمک به سازمان ها و شرکت ها در اتخاذ تصمیمات استراتژیک و آگاهانه در مسائل مختلف است.

  • شناسایی فرصت های آینده

ابزارهای BI - به عنوان ابزارهای تجزیه و تحلیل پیشگویانه – می توانند به استارت آپ ها در پاسخگویی سریع به فرصت ها و گرایش های جدید کمک کنند. همچنین استارت آپ ها می توانند از تجزیه و تحلیل آماری در تعیین علت شکست رقبا و شناسایی شکاف های بازار استفاده کنند.

  • ارائه بینش مشتریها

BI همزمان با کمک به سازمان ها در شناسایی مشکلات مخاطبانشان، می تواند سودآورترین مشتریان ودلایل نارضایتی مشتریان را نیز از طریق داده کاوی (data mining)، تحلیل های رفتاری و هوش محلی(location intelligence) شناسایی کند.

  • صرفه جویی در منابع

یک ابزار تحلیل BI، می تواند منابعی مانند نیروی کار، تجهیزات یا ابزارهایی کم اثر را شناسایی کرده و به سازمان ها در از بین بردن ریشه های اتلاف هزینه کمک کند.

  • دسترسی فوری

راه حل های BI، دسترسی سریع و آسان به گزارشات و اطلاعات بصری را برای سازمان ها فراهم می سازد. با گسترش استفاده از هوش تجاری مبتنی بر تلفن همراه، تیم شما در خارج از دفتر کار نیز می تواند به داده ها دسترسی داشته باشد. بخصوص زمانی که در یک جلسه مهم با سرمایه گذاران هستید و نیاز به دسترسی به اعداد و آمار دقیق و به روز دارید.

  • بهبود بهره وری عملیاتی

ردیابی شاخص های کلیدی عملکرد و معیارهای واقعی کسب و کار، می تواند به اعضای تیم استارت آپ شما در شناسایی کارهایی که باعث کارآمدتر شدنشان می شود و راه اندازی استارت آپ را بهبود می بخشند، کمک کند.

 startup-BI

 

حال که می دانید استارت آپ شما می تواند از ابزارهای BI سود ببرد، وقت آن است که ویژگی های مختلف BI را برای ارائه بهترین راه حل های مناسب کسب و کارتان از نزدیک امتحان کنید. وقتی که با اطمینان ابزاری که قادر به ردیابی و جمع آوری همه ی داده های مورد نیاز شما به صورت کاملا شخصی سازی شده و مفید باشد را انتخاب کنید، بدون تردید کسب و کار شما از آن سود خواهد برد.

.

جهت مشاوره رایگان در زمینه استفاده از BI در کسب و کارتان می توانید با شماره تلفن 34 و 42487333-021 تماس بگیرید یا فرم تماس با ما را پر کنید تا مشاوران فرآیندمدارنت در اولین فرصت با شما تماس بگیرند.