گوگل آنالیتیکس (Google Analytics)

گوگل آنالیتیکس یکی از سرویس‌های ارائه شده توسط گوگل است. گوگل آنالیتیکس بازدیدهای سایت شما را تجزیه‌وتحلیل کرده و مشخص می‌کند بازدیدکنندگان چگونه به سایت شما می‌رسند، کدام صفحه سایت بازدید بیشتری دارد، مکان جغرافیایی کاربر و مرورگر مورد استفاده او چیست، کاربران چه فعالیت‌هایی در سایت انجام می‌دهند، ترافیک هر کلمه کلیدی در سایت چقدر است و ... .

گوگل آنالایتیکس چیست و چکار می‌کند؟

 

مزایای گوگل آنالیتیکس

 1. رایگان بودن: شما مجبور نیستید هزینه (ماهیانه) برای استفاده از این محصول بپردازید.

 2. پیاده‌سازی اولیه آسان: در مقایسه با ابزارهای مشابه، پیاده‌سازی ساده‌ای دارد. با این حال، برای استفاده از تمام ویژگی های Google Analytics دانش عمیق‌تری مورد نیاز است.

 3. وجود مستندات در هر زمینه‌ای: در هر دو مرحله پیاده‌سازی و پیکربندی اسناد کامل در دسترس است.
 4. سفارشی کردن گزارش‌ها: گزارش‌های خود را به آسانی با کشیدن و رها کردن سفارشی کنید.
 5. دستیابی به نحوه ورود کاربران به سایت:شما می‌توانید ترافیک هر روش ورود به سایت را مشاهده و تحلیل کنید.
 6. دسترسی به افزونه‌های موجود: با استفاده از افزونه‌ها می‌توان پیاده‌سازی، تطبیق و نظارت را بسیار آسانتر کرد.
 7. ارسال گزارش بصورت دوره‌ای از طریق ایمیل:ارسال گزارشات مهم سفارشی‌شده به کاربران یا ذی‌نفعان داخلی مشخص‌شده.
 8. استفاده آسان از حاشیه‌نویسی:شما می‌توانید حاشیه‌نویسی‌های خصوصی یا مشترک اضافه کنید.به این ترتیب، داده‌ها معنای بیشتری می‌گیرند و می‌توان از آنها در سطحی مشترک استفاده کرد.
 9. ایجاد هشدار‌های سفارشی: با تنظیم آلارم می‌توانید در وقت خود صرفه‌جویی کنید.
 10. مشاهده ترافیک سایت از طریق تلفن همراه و تبلت:می‌توانید بررسی کنید که چگونه ترافیک سایت شما از طریق موبایل و تبلت تغییر می‌کند.
 11. یک گروه بزرگ مشاوران تخصصی برای ارائه کمک:گوگل آنالیتیکس دارای یک شبکه عظیم مشاوران واجد شرایط در سراسر جهان است. بنابراین در صورت نیاز به کمک، به آسانی می‌توانید از آنها کمک بگیرید.
 12. ادغام آسان با ابزارهای بررسی و آزمایش:می‌توانید داده‌های کمی خود را با داده‌های ابزارهای دیگر مانند Qualaroo،  survey4Q و... ادغام کنید و به‌خوبی آنها را افزایش دهید.

مواردی که ذکر شد به‌هیچ وجه یک لیست کامل از مزایا و دلایل استفاده ازگوگل آنالیتیکس نیست. این موارد فقط مشخص می‌کنند که گوگل آنالیتیکس یک ابزار بسیار قدرتمند و پر‌کاربرد است.

 

 

 جهت مشاوره رایگان همین الان با مشاوران ما تماس بگیرید. تلفن مرکز تماس : 34 و 42487333-021