3 نمونه از مهمترین پورتالهای سازمانی دولتی

طراحی پورتال سازمانی

 

وب سایت و پورتال هردو دارای رابط کاربری مبتنی بر وب میباشند. وب سایت مجموعه ای از صفحات وب است در حالیکه پورتال و بویژه پورتال سازمانی چون دروازه ای به شبکه های جهانی عمل کرده و خدمات بسیاری را ارائه میدهد. و اما در تعریف وب پورتالها باید گفت که وب پورتال یک پورتال سازمانی با طراحی ویژه است که اطلاعات مختلف از منابع متنوعی چون ایمیل، اتاقهای گفتگوی آنلاین و همچنین موتورهای جستجوگر با روشی مشابه جمع آوری میکند. این وب پورتالها در دودسته ی mashup ها و dashboard ها قرار میگیرند که دسته ی دوم با شبکه ی داخلی اینترانت کار میکنند.

 

1-    طراحی پورتال سازمانی دولت فدرال Grants.gov

 

طراحی پورتال سازمانی

طراحی پورتال سازمانی Grants.gov بدین صورت شکل گرفته که برای کمک به متقاضیان دریافت کمکهای مالی دولت فدرال اجازه میدهد که از طریق یک پلت فرم مشترک، مبالغ درخواستی شان را بصورت آنلاین درخواست  و مدیریت کنند. دولت مرکزی با داشتن یک پورتال جامع و مرکزی خواهد توانست مدیریت بهتری بر اهدایی ها و کمکهای نقدی به مردم و سازمانها داشته باشد و آنرا کارآمدتر مدیریت کند. طراحی پورتال سازمانی Grants.gov بینظیر است. این پورتال سازمانی میتواند بیش از یک میلیون ایمیل به کاربران خود بفرستند و روزانه بدون هیچ گونه اختلالی بیش از 4 میلیون بازدید کننده دارد.

 

2-    طراحی پورتال سازمانی دولت محلی London Borough of Camden

 

طراحی پورتال سازمانی

 

در طراحی این پورتال سازمانی با خدمات مختلفی از کنترل مسکن تا مراقبتهای اجتماعی روبرو هستیم. طراحان پورتال سازمانی Camden قصدشان از طراحی این پورتال سازمانی این بود که همزمان با ایجاد یک تجربه ی آنلاین هم برای شهروندان و هم برای مشاغل بطور همزمان، در یک پلت فرم واحد ارائه ی خدمات به این دو گروه نیز ساده تر شود. طراحان پورتال سازمانی در طراحی پورتال سازمانی Camden دقت فراوانی روا داشته و آنرا مطابق با استانداردهای لازم جهت ارتباط با مشتریان طراحی کرده­ اند. این پورتال سازمانی از سطح بالایی از قابلیت تنظیم و ادغام با برنامه ها ( از جمله ی ورود به فیسبوک، گوگل و Open ID لاگین ساخته شده است.

 

3-    طراحی پورتال سازمانی و دولتی شورای اروپا Council of Europe

 

طراحی پورتال سازمانی

 

مجمع اتحادیه اروپا شامل 47 کشور عضو است که در حمایت از حقوق بشر، دموکراسی و حاکمیت قانون در سرتا سر قاره ایجاد شده است. این شورا ازچندین نهاد عملیاتی تشکیل شده که هرکدام برنامه های مربوط به خود را در سرتاسر قاره ی اروپا اجرا میکنند. مجمع شورای اروپا برای ایجاد هماهنگی در برنامه­ های مختلف و پیشبرد منظم اهداف بین المللی خود یک پورتال سازمانی-برنامه ای متشکل از 200 وب سایت دارد. در طراحی پورتال سازمانی شورای اروپا به کاربران مختلف این امکان داده شده که محتوا مربوط به خود را از طریق 200 وبسایت یاد شده مدیریت کنند. در پورتال سازمانی شورای اروپا، ارتباط میان برنامه ای و مدیریت پروژه ها که شامل سازمانهای دیگری همچون اتحادیه اروپا میباشد، بهبود بخشیده شده است.

 

طراحی پورتال اطلاعات سازمانی خود را به فرآیندمدار بسپارید. 

 جهت مشاوره رایگان همین الان با مشاوران ما تماس بگیرید. تلفن مرکز تماس : 34 و 42487333-021