4 مدل از بهترین نمونه های طراحی پورتال سازمانی بانکی و بیمه

طراحی پورتالهای سازمانی

 

پورتال سازمانی بعنوان یک پلت فرم سازمانی که اساس آن طراحی وب میباشد، به کاربران این امکان را میدهد که به سایر کاربران پورتال سازمانی متصل شده و مطالب و موضوعات مرتبط را به سادگی پیدا کنند. طراحی پورتال سازمانی بگونه ای است که به هر کاربر این امکان را میدهد که اطلاعات را از منابع خبری و اطلاعاتی مختلف دریافت نماید.

طراحی پورتال سازمانی میتواند تاثیر گسترده ای در سازمان و عملکرد آن داشته باشد. حقیقت آن است که بسیاری از شرکت ها و سازمانها از پورتالهای سازمانی طراحی شده استفاده میکنند. در زیر انواع پورتالهای سازمانی و صنایع وابسته به آن را به شما معرفی میکنیم :

 

طراحی پورتالهای سازمانی بانکی و بیمه

 

 

1-    طراحی پورتال سازمانی West Bend، پورتالی مشتری محور

شرکت بیمه ای West Bend در سازوکار خود نیاز به ارائه پیشرفتهای دیجیتال را برای مشتریان و نمایندگان خود تشخیص داد. شرکت West Bend در طراحی پورتال سازمانی جدیدشان در زمینه ی انواع خدمات بیمه نامه ای به مشتریان بخوبی عمل کرده بگونه ای که نسبت به پورتال سازمانی قبلی شان، طراحی این پورتال سازمانی جدید بگونه ای ست که تمامی قوانین و مقرارات و سیاست های این شرکت بیمه ای در ارتباط با بیمه ی مورد تقاضا، در عرض چند دقیقه به مشتریان ارائه میشود.

 

طراحی پورتالهای سازمانی بانکی و بیمه

 

2-    طراحی پورتال سازمانی شرکت بیمه ی Allianz Group

طراحی پورتال سازمانی شرکت بیمه عمومی Allianz Group بگونه ایست که هم پویا (داینامیک) باشد و هم استاتیک. با مراجعه به قسمت "My Insurance Portfolio" کاربران این پورتال سازمانی قادر به بازیابی تاریخچه ی محصولات و خدمات خریداری شده بهمراه ویژگیهای یکپارچه جهت تسهیل در پرداخت و تمدید سیاستهای فروششان هستند. این پورتال سازمانی داری بخش اطلاعات مربوط به مخاطبان و همچنین تنظیمات ارتباطیست که مرتبا بروز میشوند.

 

طراحی پورتال سازمانی

 

3-    طراحی پورتال سازمانی Britam، پورتالی در زمینه ی مشاوره مالی

گروه Britam به عنوان یک گروه پیشرو در زمینه ی خدمات مالی با حضور فهال در هفت کشور مختلف در قاره ی افریقا در طراحی پورتال سازمانی خود سه مورد را در یک بستر گنجانید : پورتال مشاور مالی، درگاه خدمات به مشتریان و درگاه خدمات به شرکای سازمانی. این شرکت سرمایه گذار مالی با ادغام این پورتالهای سازمانی طراحی شده در یکدیگر و استفاده از سایر شیوه های موجود در مشتری مداری، از جمله ایجاد یک بازارچه و اینترانت شرکتی توانسته است که به مخاطبان داخلی و خارجی خود هرچه بهتر خدمت رسانی کند و سیستم خود را بیش از پیش توانمند سازد.

 

طراحی پورتال سازمانی

 

4-    طراحی پورتال سازمانی Carrefour Bank، پورتال سازمانی ویژه خدمات به مشتریان

به هدف خدمت رسانی به مشتریانی که روز بروز در حال افزایش هستند، Carrefour Bank پورتال سازمانی خدمات به مشتریان جدیدی را ایجاد کرده که به مشتریان اجازه میدهد به بخشها و خدمات مالی بانک دسترسی داشته باشند، تعامل خود را با سازمان مدیریت کرده و در زمینه ی بدهی ها و اعتبارات خود با بانک از طریق همین پورتال سازمانی مذاکره کنند. Carrefour Bank با جایگزین کردن پورتال قدیمی سازمانی خود با یک چنین پورتال مدرن طراحی شده ای قادر به برنامه ریزی بهتر برای گسترش خدمات گسترده ی آنلاینشان شدند. در طراحی این پورتال سازمانی جدید Carrefour Bank امکان ساخت و انتشار خدمات جدید برای مشتریان نیز میباشد.

طراحی پورتال سازمانی3 

 

طراحی پورتال اطلاعات سازمانی خود را به فرآیندمدار بسپارید.  

 جهت مشاوره رایگان همین الان با مشاوران ما تماس بگیرید. تلفن مرکز تماس : 34 و 42487333-021