4 عنصر مهم در یک پورتال سازمانی مشتری محور

طراحی پورتال سازمانی

 

طراحی پورتال سازمانی در یک سازمان یا شرکت برای جذب مشتریان بیشتر کافی نیست. باید طراحی پورتال سازمانی تان را توسعه داده و مدیریت کنید تا برای شرکت و مشتریانتان همزمان مفید باشد. برای جذب مخاطبان و ایجاد انگیزه بین آنان میبایست در طراحی پورتال سازمانی تان محیطی جذاب را ایجاد کنید. مشتری و کاربر شما در محیط طراحی پورتال سازمانی تان میبایست تفاوت را احساس کند. همواره در امر طراحی پورتال سازمانی تان محیطی جذاب را بیندیشید که در آن به معرفی محصولات و خدمات خود بپردازید. همچنین در طراحی پورتال سازمانی میتوانید عملکردهای پشت پرده سازمان را با دقت بررسی کنید. در حین طراحی پورتال سازمانی تان همچنین قادر هستید به پورتال سازمانی خود نکاتی را اضافه کنید که سازمان خود را به یک ارگان برنده تبدیل کنید. همواره ارزش یک سازمان در اهمیت دادن به مشتریان تعریف میشود.

 

1-    توانمندسازی تعامل با کاربران در طراحی پورتالهای سازمانی

با استفاده از پورتال سازمانی، توانایی شرکت خود را در پاسخ به مشتریان بالا ببرید. با تجهیز پورتال سازمانی تان به چت روم به مشتریان خود این اجازه را میدهید که در اتاقهای گفتگوی پورتالهای سازمانی تان با یکدیگر به گفتگو بپردازند و راجع ب محصولات و خدمات تان ابراز نظر کنند. بدین شیوه حتی میتوانید در اتاقهای گفتگوی پورتالهای سازمانی با مشتریان خود گفتگو کنید، با آنها وارد بحث شوید و آنها را راهنمایی نمایید.

سازمان شما قطعا برای تمام پرسشها پاسخی در نظر ندارد اما با ایجاد شبکه ای از مشتریان در طراحی پورتال سازمانی، همواره با آنان در ارتباط باشید. به یک چنین شبکه هایی در طراحی پورتالهای سازمانی که مدیران میتوانند با مشتریان در ارتباط باشند، انجمن
(شبکه) همتا میگویند. از جمله ویژگیهای شبکه های همتا در طراحی پورتالهای سازمانی آن است که به کسب و کار شما کمک میکند و همواره میتوانید دانش پشتیبانی خود را به شیوه ای موثر رشد دهید چراکه بیشتر پرسشهایی که پرسیده میشوند تکراری هستند. علاوه بر استفاده از پورتالهای سازمانی، میتوانید پشتیبانی از مشتریان خود را به چت باتها بسپارید. چت بات کاسکو درین زمینه یکی از بینظیرترین پشتیبانها در امر مشتری مداری میباشد.

ایجاد فضایی جهت پرسش و پاسخ برای مشتریان درضمن طراحی پورتالهای سازمانی، به مشتریان این حس را میدهد که بخشی از سازمان شما بوده و حضورشان برای شما اهمیت دارد. با دادن امکان ارتباط مستقیم میان مشتریان و مسئولان سازمان در پورتالهای سازمانی، موجب ایجاد روابط ارزشمند تجاری میان شما و مشتریانتان میشود آنهم به کمک پورتالهای سازمانی. و در نهایت این فرایند موجب رشد تجارت شما و معروف شدن هرچه بیشتر شما در میان کاربران خواهد شد. پس از پورتال سازمانی به بهترین شکل ممکن استفاده کنید.

 

2-    ایجاد یک موتور جستجوی کارآمد در طراحی پورتال سازمانی

اگر قرار باشد پورتال سازمانی شما منبعی برای آموزش و دادن اطلاعات کاربردی به مشتریانتان باشد، میباست همان مشتریان بتوانند براحتی به اطلاعات مورد نیاز خود دسترسی پیدا کنند. در حالت ایده آل بهترین موتور جستجوی برای یک پورتال سازمانی، موتوریست که بتواند تمام بحثهای آنلاین، مطالب و اطلاعات موجود در پورتال سازمانی تان را فهرست کند. وجود یک موتور جستجو در طراحی پورتال سازمانی، این امکان را به شما میدهد که در تمام وبلاگها، پرونده ها، گفتگوها، اسناد پشتیبانی و سایر اطلاعات موجود در پورتالها به جستجو بپردازید.

 

3-    تقسیم بندی آگاهانه در طراحی پورتال سازمانی

در ارتباط با محصولات و خدمات سازمانتان، همواره مشتریانی دارید که از محصولات مختلف استفاده میکنند که هر کدام در مراحل مختلفی از استفاده از این محصولات قرار دارند. و تمام این مشتریان به کمک پورتال سازمانی شرکت شما راهنمایی های مختلفی را در ارتباط با این محصولات دریافت میکنند.

از آنجایی که همه ی مشتریان یکسان نیستند، بنابراین هرکدام به اطلاعات و منابع متفاوتی نیاز دارند. تشخیص این تفاوت ها اهمیت بسیاری در موفقیت سازمان شما در جذب مشتری دارد. تقسیم بندی اطلاعات به شیوه ای کاربردی در حین طراحی پورتال سازمانی به افراد کمک میکند تا پاسخها را سریعتر پیدا کنند. این تقسیم بندی اطلاعات در طراحی پورتال سازمانی سبب میشود که علاوه بر یافتن سریعتر پاسخها، ارزش پورتال سازمانی تان بیش از پیش نشان داده شود.

از جمله تقسیم بندیهای اطلاعاتی که در طراحی پورتال سازمانی میتوان در نظر گرفت، موقعیت جغرافیایی، نوع محصول و... است. گاهی ممکن است کاربر به چند مورد اطلاعاتی متفاوت نیاز داشته باشد که با ایجاد دسته بندیهای مفید در طراحی پورتال، این امر شدنیست.

در طراحی پورتال سازمانی همچنین میتوان از داده های مشتریان برای تقسیم بندی بهتر و دقیقتر اطلاعات استفاده کرد. این نوع دسته بندی اطلاعات در طراحی پورتالهای سازمانی کمک میکند که فضای پورتال سازمانی خیلی بیشتر باب طبع کاربران و مشتریان شود، بعبارتی دیگر شخصی سازی تر میشود. نتیجه ی این امر : موفقیت نهایی سازمان شما به کمک یک طراحی پورتال سازمانی کارآمد.

 

4-    اطلاعات و به روز رسانی های منحصر بفرد مشتریان در طراحی پورتالهای سازمانی

برای آنکه مطمعن شوید که مشتریانتان از پورتال سازمانی تان استفاده میکنند، سعی کنید بیشترین ارتباط شرکت با آنها را از طریق پورتال سازمانی انجام دهید. در هنگام سفارش طراحی پورتال سازمانی، بیاد داشته باشید که این فقط یک پورتال سازمانی برای بنظم درآوردن امور شرکت نیست بلکه به کمک طراحی پورتال سازمانی، حس عضوی از جامعه بودن را به مشتریانتان هدیه میدهید. شرکتهای بزرگ از طراحی پورتال سازمانی بعنوان درگاهی موثر برای مرکز استراتژی ارتباط با مشتری استفاده میکنند.

در ارتباط با کاربران و مشتریانتان مطمعن شوید که عادت استفاده از پورتال سازمانی را در میان آنها پرورانده اید. پورتالهای سازمانی در کنار ایمیل و شبکه های اجتماعی، کانالی ارتباطی میان مشتری و سازمان میباشند.

بیاد داشته باشید که اگر مشتریان شما اطلاعات مورد نیازخود را از جایی دیگر پیدا کنند، دیگر به پورتال سازمانی شما مراجعه نخواهند کرد. و ارزش پایگاه دانش شما که وابسته به پورتال سازمانی تان است بسرعت پایین میآید.

مشتریان همواره دوست دارند که احساس ارزشمند بودن کنند. دوست دارند که ارزش آنها شناخته شود و بدین منظور شما موظفید که به کمک پورتالهای سازمانی اطلاعات و بروزرسانی های اختصاصی را در اختیارشان قرار دهید. پورتال سازمانی شرکت شما مکان بسیار خوبی برای ارتباط با مشتریان و به اشتراک گذاری آخرین اخبار است. چه این اطلاعات مربوط به محصولات باشد چه مربوط به آخرین بروز رسانی های شرکت شما.

 

طراحی پورتال اطلاعات سازمانی خود را به فرآیندمدار بسپارید. 

 جهت مشاوره رایگان همین الان با مشاوران ما تماس بگیرید. تلفن مرکز تماس : 34 و 42487333-021