5 دلیل برای لزوم استفاده از پورتال سازمانی

طراحی پورتال سازمانی

یکی از بازیهای موردعلاقه‌ی من در دوران کودکی‌ام بازی با تلفن و گوش دادن به پیغامهایی که دوستانم برای من میفرستادند بود. گاهی حتی به درستی متوجه پیامهایی که دوستانم برای من میفرستادند نمیشدم و این باعث خنده‌ی من میشد. تلفن فقط یک سرگرمی کودکانه نیست. ارتباطی که غیر مستقیم باشد به ندرت دقیق است و بهمین دلیل است که مشاوران بزرگ همواره یکی از اصول پیروزی یک سازمان را ارتباط مستقیم با کاربران و مشتریان میدانند. وقتی که به طور مرتب در ارتباط با مشتریانتان نباشید و ندانید که آنها چه میخواهند، سازمان شما دچار سردرگمی میشود و نمیدانید که دقیقا چه میخواهید.

اما هنگامی که سیستم مدیریتی خود را مجهز به طراحی نوعی از پورتالهای سازمانی کنید، میتوانید با کاربران خود مستقیما در ارتباط باشید. هیچ وسیله‌ی ارتباطی سازمانی پتانسیل پورتالهای (پرتال) سازمانی را در جمع آوری اطلاعات و داده‌ها ندارد. این سبب میشود که به کمک طراحی پورتالهای سازمانی دیدگاه درستی نسبت به بازار و مشتریان خود داشته باشید.

از سویی دیگر پورتالهای (پرتال) سازمانی با برقراری ارتباط با دیگر سیستمها، داده‌های مفید و شفافی را برای بهبود نتایج کسب و کار تهیه میکنند. بر اساس بررسی‌های انجام شده در کسب و کارهای آنلاین، متاسفانه هنوز37 درصد از شرکتها سیستم خود را مجهز به پورتال (پرتال) سازمانی نکرده‌اند. این امر سبب ایجاد وظایف بیشتری برای کارکنان میشود چرا که پورتالهای (پرتال) سازمانی وظایف بسیاری را از روی دوش کارکنان برداشته و آن را به نحو احسن انجام میدهند. مجهز نبودن سازمان شما به پورتال سازمانی سبب میشود که از نرخ تعامل کاربر با سازمان شما کاسته شود و منجر به پی نبردن کاربران به ارزش اصلی سازمانتان میشود.

 

5 مورد از مزایای ادغام سازمان با پورتال (پرتال) سازمانی

چه یک تجارت کوچک داشته باشید و چه یک سازمان بزرگ داشته باشید، ادغام جامعه ای که دارید با پورتال سازمانی حیاتی ست. عملیات ادغام شرکتی که مدیریت آنرا بر عهده دارید با یک پورتال سازمانی برای اعضای شرکت بهیچ وجه سنگین و هزینه بر نخواهد بود. پورتال سازمانی اگر منطبق با نیازهای شما طراحی شده باشد از تمامی الزامات فنی سازمان شما مراقبت خواهد کرد.

 

1-    کاهش حجم کار کارکنان به کمک طراحی پورتالهای (پرتال) سازمانی

همواره تنظیم دستی مجوزها، و دسترسی اعضای شرکت به پرونده‌های مختلف همواره فشرده و زمانبر است. با تجهیز سیستم مدیریت شرکت خود به یک پورتال سازمانی براحتی میتوانید دسترسی به انواع منابع و پرونده‌ها را بر اساس سطح عضویت و سابقه‌ی اشخاص، تعریف کنید. طراحی پورتال (پرتال) سازمانی باعث صرفه جویی در وقت کارکنان شرکت میشود.

تعریف دسترسی‌های مختلف بر اساس رتبه ی کارمندان در پورتالهای (پرتال) سازمانی مزایای بسیاری دارد. دیگر برای یک پرونده و یا اطلاعاتی خاص، کارمند سازمان نیازی ندارد که به منابع مختلفی رجوع کند و مجوزهای مختلفی را دریافت کند. این امر صرفا با تعریف دسترسی‌ها در پورتالهای (پرتال) سازمانی بسادگی حل میشود.

 

2-    با بروزرسانی های مختلف در پورتال سازمانی، به کاربرانتان انگیزه و هیجان هدیه دهید

با اختصاص یک محیط کاربری در طراحی پورتال سازمانی برای کاربرانتان، زین پس هر کدام از اعضای سازمان بصورت جداگانه وارد پورتال (پرتال) سازمانی (محیط کاربری) خود شده و اطلاعات مورد نیاز را براحتی دریافت میکنند. با داشتن پورتال (پرتال) سازمانی دیگر کاربران شما برای یافتن اطلاعات لازم در مورد سازمانتان، سرگشته نخواهند شد. در پورتالهای (پرتال) سازمانی، محتوا‌گذار و کاربران میتوانند مرتبا تغییر و تحولات را بروز کنند. طراحی پورتال (پرتال) سازمانی یک تجربه نرم و شفاف برای کاربران و کارمندان خواهد بود. طراحی پورتال سازمانی یعنی پایگاهی مفید برای داده ها.

 

3-    پورتال سازمانی تصویری کامل از فعالیتهای مشتری در ارتباط با سازمان‌تان ارائه میدهد

در مطالعات انجام شده راجع به تاثیر فعالیتهای آنلاین سازمانها و جذب مشتری، صمیمیت میان مشتریان و سازمان بعنوان دومین منبع مزیت رقابتی معرفی شد. بر این اساس امروزه مشاغل و انجمن‌ها میخواهند که به کمک طراحی پورتالهای سازمانی، از ابتدا تا پایان فرآیند ارتباط با مشتریان، اطلاعاتی جامع در مورد مشکلات، علاقمندی‌ها و اولویتهای مخاطبان خود داشته باشند.

وجود اتاقهای گفتگوی آنلاین در طراحی پورتالهای سازمانی ابزاری قدرتمند برای یادگیری بیشتر در مورد سلایق و علایق مشتریان است. پلت‌فرم های اتاقهای گفتگوی آنلاین در پورتالهای سازمانی، مباحث و مطالب مورد علاقه ی کاربران را جمع میکنند. همچنین در چت رومهای پورتالهای سازمانی میتوانید مشاهده کنید که چگونه علایق و فعالیتهای مشتریانتان در گذر زمان تغییر میکند و چگونه تغییر میکند.

با طراحی پورتال (پرتال) سازمانی متناسب با نیازهای سازمانتان میتوانید دید 360 درجه ای نسبت به فعالیت اعضای سازمانتان داشته باشید و بر این اساس در پورتالهای سازمانی میتوانید مطالب، مزایا و حتی پیشنهادات  محصول را مطابق با نیازها و سلایق مشتریانتان تنظیم کنید. وجود یک چنین بروزآوری‌هایی در ارتباط با مشتریان به کمک پورتالهای سازمانی، ضمن تقویت وفاداری کاربران، بازده بسیار بالایی برای سازمان شما در پی خواهد داشت.

 

4-    به کمک پورتالهای سازمانی، با مشتریان و اعضا تعاملی ارزشمند را تجربه کنید

به کمک پورتالهای سازمانی میتوانید با اعضای سازمان خود بیشتر آشنا شوید، به کمک همین پورتال سازمانی در مواقع مختلف برای آنها پیام فرستاده و با آنها همدردی کنید (زمانیکه برای کارکنانتان مشکلی بوجود می آید). یا مثلا اگر یکی از مشتریان شما در پرداخت های خود کوتاهی کرده باشد به کمک پورتال (پرتال) سازمانی میتوانید به تمامی اطلاعات و واریزی‌های این مشتری به سرعت دسترسی پیدا کرده و وضعیتش را بررسی کنید. و اگر مشتری خوش حسابی باشد میتوانید برای او فرصت دوباره‌ای را درنظر بگیرید. این سبک از همدلی‌ به کمک پورتال سازمانی با اعضا و مشتریان، وفاداری بیشتری را از سوی کاربران به نسبت سازمان شما به ارمغان میآورد.

 

5-    طراحی پورتال(پرتال) سازمانی‌تان را با اهداف تجاری خود هماهنگ کنید

بسیاری از متخصصان نمیدانند که پورتال (پرتال) سازمانی میتواند چه تاثیراتی شگرفی بر موفقیت سازمان و یا شرکت شما داشته باشد. در زمینه‌ی مسائل مالی و تاثیر آن بر موفقیت شرکت طبق گزارشی، 35% از مصاحبه شوندگان با دادن پاسخهایی از جمله ی "من نمی دانم" یا "حدس می زنم" به سوالات مالی و تاثیر پورتال سازمانی بر پیشرفت سازمان پاسخ دادند.

از این اشخاص نباشیم. ادغام سازمان خود با پورتال (پرتال) سازمانی به شما این امکان را میدهد که فعالیتهای تعاملی خود را در راستای اهداف تجاری و حفظ درآمدها قرار دهید. در انجمنهای گفتگوی پورتال سازمانی مشاهده میکنید که چگونه افزایش مشارکت مشتریان در بحث‌ها و حضور آنها در وبینارهای پورتال سازمانیتان، به رشد حرفه ای شرکتتان کمک میکند.

 

طراحی پورتال(پرتال) اطلاعات سازمانی خود را به فرآیندمدار بسپارید. 

 جهت مشاوره رایگان همین الان با مشاوران ما تماس بگیرید. تلفن مرکز تماس : 34 و 42487333-021