سیستم هوش تجاری (BI)

هوش تجاری چیست؟

BI-چیستهوش تجاری(Business intelligence) مجموعه ای از ابزار هاست که از طریق جمع آوری و تفسیر کارآمد داده ها دراتخاذ تصمیمات سریع و مبتنی بر واقعیت به کسب و کارها کمک می کند .به جای استخراج داده ها از صفحات گسترده، ایجاد فرمول های سفارشی ، طراحی گراف ها و نمودارها به صورت دستی، هوش تجاری با جمع آوری داده ها در یک مکان و تجزیه و تحلیل عمیق اطلاعات کسب و کارها می پردازد.

 

هوش تجاری (BI) به شرکت ها قدرت افزایش درآمد و ساده سازی عملیات را می دهد و این کار با جمع آوری و تحلیل داده ها از طیف گسترده ای از منابع برای پیش بینی آینده امکان پذیر می باشد.

 

بسیاری از ابزارهای هوش تجاری به طور اختصاصی برای شرکت های بزرگ طراحی شده و تیمی برای مدیریت و جمع آوری داده های آن اختصاص داده شده. این سیستم ها بسیار گران قیمت و پیچیده هستند. با این حال، ابزارهای هوش تجاری ارزانی هم وجود دارند که برای کسب و کارهای کوچک و Startup ها مفید باشند حتی اگر شرکت ها بودجه کافی برای استخدام تحلیلگر یا آموزش کارمندان برای یادگیری پیچیدگی های هوش تجاری را نداشته باشد.

 

با پیشرفت سریع کسب و کارها و اهمیت درک روند بازار، بهترین زمان برای شروع استفاده از سیستم هوش تجاری، همان زمان راه اندازی کسب و کار است. برای اینکه بدانید چرا کسب و کارها باید از هوش تجاری استفاده کنند و اینکه چگونه هوش تجاری باعث سودآوری شرکت می شود، می توانید مقالات مرتبط را مطالعه نمایید.

 BI-چیست

 

تفاوت BI با Google Analytics , Excel, CRM

 

ابزارهای اکسل، گوگل آنالیز و مدیریت ارتباط با مشتری در مراحل ابتدایی راه اندازی کسب و کار می توانند موثر باشند اما با گسترش کسب و کار و زیاد شدن حجم داده ها رفته رفته نیاز به گزارش های پیچیده تر و سنگین تر احساس می شود و این ابزارها دیگر پاسخگوی نیاز شما نخواهند بود. Google Analytics , Excel, CRM معمولا قادر به جمع آوری و تحلیل حجم زیاد اطلاعات نیستند. در نتیجه بهتر است از همان مراحل ابتدایی راه اندازی کسب و کار به فکر طراحی یک سیستم هوش تجاری اختصاصی برای خود باشیم.

 

 

 

 جهت مشاوره رایگان همین الان با مشاوران ما تماس بگیرید. تلفن مرکز تماس : 34 و 42487333-021 یا فرم تماس با ما را پر کنید تا مشاوران فرآیندمدار در اولین فرصت با شما تماس بگیرند.